W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Saç Bakımında Kullanılan Yağlar

Sağlıklı Saçlar İçin Doğanın Zenginliğinden Yararlanın!

Doğanın zenginliğinden olan yağlar, yüzyıllardır şifa niyetine kullanılmaktadır. Hastalık tedavisinden güzellik ve bakıma kadar yağların mucizevi etkileri bilinmektedir. Günümüzde de saç bakımında yağlar ve yağlar ile yapılan maskeler kullanılmaktadır.

Saç bakımında kullanılan yağlar, pek çok faydasıyla dikkat çekmekte, saç dökülmelerini azaltmaktan saçları nemlendirmeye kadar farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Saç uzamasını hızlandıran, kepek sorununu azaltan, saçın yağ dengesini sağlayan bu saç bakım yağları ve özellikleri neler, yakından bakalım.

Hindistan Cevizi Yağı

Saç bakımında kullanılan yağlar arasında Hindistan cevizi yağı hem hoş kokusu hem de nemlendiren etkisiyle tercih ediliyor. Yağlı saçların uçlarına, kuru saçların ise tamamına uygulanması gereken, zengin yağ asitleri barındıran Hindistan cevizi yağı yıpranmış saçları eski görüntüsüne kavuşturuyor.

Argan Yağı

Saç bakım yağları arasındaki argan yağı besleyici ve onarıcı etkisinin yanında saçların daha hızlı ve kolay uzamasını sağlar. İçerdiği E vitamini ve antioksidanlar sayesinde saçı ısı ve UV ışınlarından da korur. Saçların koparak dökülmesini ve kepek oluşumunu engeller. Argan yağını düzenli kullanarak mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz.

Jojoba Yağı

Kepek sorunu için önerilen jojoba yağı, saç için kullanılan yağlar arasında yüksek faydası olanlardandır. Saçın ihtiyacı olan nemi kazanmasını sağlarken kurumasını engeller.

Sarımsak Yağı

Saç bakımında hangi yağlar kullanılır diye sorsanız ilk cevap sarımsak yağı olacaktır. Sarımsak yağı saç derisinin güçlenmesini sağlar, kepek oluşumunu engeller, kaşıntı gibi sorunları ortadan kaldırır. Sarımsak yağı saçların kırılmasını da önlediği için saç maskelerinin vazgeçilmezidir.

Zeytinyağı

Saç bakımında kullanılan yağlar arasında olmazsa olmaz zeytinyağıdır. Zeytinyağı içindeki A ve E vitaminleri sayesinde saçı nemlendiriyor ve güçlendiriyor. Saçların daha yumuşak olmasını sağlıyor. Eğer saçlarınızda boya varsa mutlaka zeytinyağı kullanmalısınız.

Çörek Otu Yağı

Saç köklerini besleyen ve güçlendiren, saç dökülmesini önleyen çörek otu yağı saç bakım yağları arasında oldukça gözde. Saçın beyazlamasını da azaltan çörek otu yağını şampuanınıza da ekleyebilirisiniz.

Biberiye Yağı

Saç için yağlar listemizde biberiye yağı da var. Saç diplerindeki kaşıntıyı önleyen biberiye yağı, saçın hızlı uzamasını da sağlıyor. İçeriğindeki saç besleyici bileşenlerle saça hacim kazandırıyor, saç köklerini güçlendiriyor.

Isırgan Tohumu Yağı

Isırgan tohumu yağı, saç bakım yağları arasında en önemlilerden biri. Saçı besleyen ve dolgunlaştıran ısırgan tohumu yağı, saçın daha canlı gözükmesini de sağlar. Diğer saç bakım yağları ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

Tatlı Badem Yağı

Saç bakımında kullanılan yağlar arasında en önemlisi belki de tatlı badem yağı. Saçları güçlendirir, besler ve E vitamini ihtiyacını karşılar. Saçlar daha parlak ve canlı görünür. Ayrıca kaş ve kirpiklere de uygulanabilir. Saçı iyileştirme özelliği vardır.

Hint Yağı

Saç bakımında hangi yağlar kullanılır sorunuzun bir diğer cevabı da hint yağıdır. Saçları kalınlaştırır, kırıkları önler ve dökülmelere etki eder. Saçın nem dengesini sağlayan hint yağı, saça parlaklık kazandırır. Saçlarınız boya vb. kimyasallarla yıprandıysa mutlaka hint yağı kullanın.

Susam Yağı

Susam yağı kepeğe etkisiyle biliniyor. Saçları onaran ve uzamasını hızlandıran susam yağı, saç bakımında kullanılan yağlar arasında kırıklarından ve kepeklerinden şikayet edenlerin ilk tercihidir.

Fındık Yağı

Saç bakım yağları listemizdeki fındık yağı, B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından zengin olduğu için saçı derinlemesine beslemektedir. Saç dökülmesini önleyen fındık yağı aynı zamanda saç köklerini besler, saç derisini iyileştirir.

Ceviz Yağı

Saç için yağlar arasındaki ceviz yağı da saç derisini temizleyen ve ölü hücrelerden arındıran zengin bir yağdır. Saç tellerini kalınlaştırma ve güçlendirme etkisi de bulunmaktadır.

Defne Yağı

Defne yağı, içeriğinde bulunan A, C vitaminleri ile demir, manganez, kalsiyum, bakır, çinko gibi minerallerle saç sağlığı için mükemmel bir çözümdür. Tüm saç sorunlarınız için defne yağını kullanabilirsiniz.

Keten Tohumu Yağı

Omega ve yağ asitleri bakımından zengin olan keten tohumu yağı, saç için kullanılan yağlar arasında saç sağlığını koruması ve saça canlılık vermesiyle bilinir. Saç bakım kürlerinizde mutlaka kullanmalısınız.

Lavanta Yağı

Saç gürleştiren yağlar arasında lavanta yağı da var. Saçları besleyerek dökülmesini ve kırılmasını engellemektedir. Saç derisinde kan dolaşımını hızlandırarak yeni saçların oluşumunu desteklemektedir.

Doğal Mucizelerle Saçlarınıza İyi Bakın!

Saç bakımında hangi yağlar kullanılır sorunuza yanıt vermeye çalıştık. Listemizin dışında saç bakımında kullanılan onlarca etkili yağ var elbette. Saçınıza iyi gelen yağları deneyerek bulabilir ve hazırlayacağınız kürlerle düzenli bakım yapabilirsiniz.

Saç bakım yağları, asırlardır kullanılan ve kadınların saçlarına iyi geldiğini gördüğü yağlardır ve daha yüzyıllarca kullanılacaktır. Saç için yağlar arasından seçiminizi yapın ve siz de saçınızdaki değişimi görün…

[widget-131]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53