W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkekler İçin Lazer Epilasyon Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İstenmeyen tüylere kökten çözüm olan lazer epilasyon erkekler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Lazer epilasyon fiyatları ise kullanılan lazer epilasyon cihazının markasına, uygulama yapılacak alana, kıl yapısına ve rengine, kullanılacak tekniğe ve uygulamayı yapan merkezin imkanlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Kadın ve erkeklerde lazer epilasyon fiyatları farklı rakamlar şeklinde karşımıza çıkıyor. Erkeklerin kıl yapısı daha sert ve koyu renkli olduğu için kadınlara göre seans sayıları daha çok olabiliyor ve böylece maliyet yükseliyor. Erkek lazer epilasyon fiyatları hangi kriterlere göre değişiyor, birlikte inceleyelim.

Lazer Epilasyon Cihazının Markası

Erkek lazer epilasyon fiyatları öncelikle lazer epilasyon cihazının markasına göre değişiyor. Güzellik merkezlerinde ve kuaförlerde genel olarak kullanılan 3 marka bulunuyor. Bunlar: Diode Lazer, Soprano Buz Lazer ve Alexandrite Lazer. Bu markaların her birinin özelliği ve avantajları farklı olduğu için kişinin kıl yapısı ve bütçesine göre en uygun çözüm sunuluyor.

Diode lazer cilt rengi koyu olan kişilerde daha güvenli bir epilasyon uygulaması için tercih edilirken teni açık, kıl rengi ise koyu renkli olan kişilerde Alexandrite lazer kullanılabilir.

Günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazı olan Soprano buz lazer ise soğutma teknolojisi sayesinde diğer cihazlara göre acısız ve ağrısız bir deneyim sunmaktadır. Dolayısıyla markaların kalitesi lazer epilasyon fiyatları üzerinde etki etmektedir. Soprano lazer fiyatları ile Diode ve Alexandrite lazer fiyatları aynı değildir.

Lazer Uygulanacak Bölge

Erkek lazer epilasyon ücretleri, lazerin uygulanacağı bölgeye göre de değişkenlik gösterir. Erkeklerde göğüs, sırt, bel, omuz, bacak ve kol gibi bölgeler lazer epilasyon yapılmaya uyun alanlardır. Bu bölgelerin genişliği ve kıl yoğunluğu, seans sayısına etki edeceği için lazer epilasyon maliyeti de değişecektir.

Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları ile sadece bacak ya da kol bölgesine yapılacak lazerin fiyatları aynı değildir. Dolayısıyla en sağlıklı fiyat bilgisi yapılacak ön görüşme ile verilecektir.

Kişini Tüy Yapısı ve Ten Rengi

Herkesin tüy yapısı birbirinden farklıdır. Esmer insanların tüyleri daha kalın ve koyu olurken kumralların tüyleri açık renkli ve incedir. Dolayısıyla bu durum erkek lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Kalın, koyu ve yoğun tüyler için lazer epilasyon seans sayısı fazla olacağından lazer epilasyon ücretleri de artacaktır. Aynı zamanda koyu ten ile açık ten üzerindeki tüylerin lazer epilasyon cihazları tarafından görülme durumu aynı olmadığı için yine seans sayısına bağlı olarak ücretlerde değişiklik görülebilir.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Erkekler için çoğunlukla göğüs, kol, bacak bölgelerindeki kıllar 4-6 seans arasında yok edilir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz kıl ve ten rengi, kıl yapısı ve yoğunluğu seans sayısını etkileyecektir. Erkek lazer epilasyon fiyatları da artan seans sayısına bağlı olarak artacaktır.

Erkek lazer epilasyon fiyat aralığı 4 seanstan 12 seansa kadar değişiklik göstermektedir. Lazer epilasyon fiyatlarının belirlenmesi için ilk olarak tüy yapınızın ve yoğunluğunun incelenmesi gerekir.

Merkezin ve Uzmanın Deneyimi

Lazer epilasyon günümüzde hemen her kuaför ve güzellik merkezinde uygulanıyor. Deneyimsiz ve amatör kişilerin yaptıkları lazer epilasyon işlemleri güvenilir olmamakla birlikte ucuz olmasıyla dikkat çekiyor. Yanlış ellerde yapılan uygulamaların ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği bilindiği için mutlaka profesyonel kuaförlerden ve güzellik merkezlerinden hizmet almak gerekiyor.

Hal böyle olduğunda da merkezin sektördeki deneyimi ve lazer uygulama yapan ekibin profesyonelliği lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkili oluyor. Kaliteli merkezlerin lazer epilasyon ücretleri diğerlerine göre daha yüksek olabiliyor.

Merkezin İmkanları

Yukarıda bahsettiğimiz merkezin deneyimi beraberinde imkan çeşitliliğini de getirdiği için ortaya kaliteli bir kuaför ya da güzellik merkezi çıkıyor. Bu merkezlerde ise amatör kuaförlerin vermiş olduğu düşük ücretlerle karşılaşamazsınız.

Lazer epilasyon yaptırırken size özel ikramlar ve imkanlar sunan kuaför ve güzellik merkezleri lazer epilasyon fiyatlarında sektörden biraz daha fazla rakamlar talep edebilir.

Kuaför/Güzellik Merkezi Konumu

Erkek lazer epilasyon fiyatları üzerinde bir diğer etken de konum. Etiler’deki bir güzellik merkezinin lazer epilasyon fiyatları ile Fatih’teki bir kuaförün lazer epilasyon fiyatları aynı olmayacaktır. Dolayısıyla lazer epilasyon ücretleri için hizmet alınan yerin konumu önemlidir.

Deneyimsiz ve Ucuz Fiyat Veren Yerlerden Uzak Durun!

Cildinizde lekeler ya da yanıklar görmek istemiyor, paranızı ve zamanınızı boşa harcamaktan korkuyorsanız ucuz lazer fiyatları veren yerlerden uzak durun. Amatör kuaförlerde bulunan kalitesiz lazer epilasyon cihazları yüzünden vücudunuzda yanıklar oluşmasın, estetik kaygılarınız daha da artmasın.

Erkek lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak, deneyimli bir ekibe kendinizi emanet etmek istiyorsanız W Hair Concept olarak yanınızdayız. Size özel lazer epilasyon fiyatları için bizi arayın.

[widget-141]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53