W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkekler İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? Erkekler İçin Cilt Bakımının Esasları

Işıldayan Ciltler İçin Püf Noktalarıyla Cilt Bakımı

Cilt sağlığımız sosyal yaşamımızdan iş hayatımıza iş hayatımızdan kişisel bakımımıza kadar hayatımızın birçok noktasında etkili olmaktadır. Daha bakımlı bir görünüm ile sosuyla çevresinde fark yaratmak isteyen erkekler ışıldayan bir cilt için bazı püf noktalara dikkat etmelidir.

Peki, hem sosyal hem iş hayatımızda hem de kişisel bakımımız noktasında oldukça önemli ve etkili olan bu püf noktalar nelerdir? Erkekler için cilt bakımı nasıl olmalı ve erkekler için cilt bakım aşamaları nelerdir? Erkekler için cilt bakımı nasıl yapılmalı sorusunun cevabı ve erkekler için cilt bakımı noktasındaki her detaya bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Erkekler İçin Cilt Bakımı Aşamaları ve Detayları – Erkekler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı incelik gerektiren bir uygulamadır. Bu nedenle cilt bakımı teknikleri uygulanırken hızlı ve basit teknikler yerine aşamalı ve incelikli bir cilt temizliği esas alınmalıdır. Cilt bakımı sırasında dikkat edeceğiniz aşamalar, erkekler için cilt bakımı noktasında çok daha verimli sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Erkekler İçin Cilt Bakımı Aşamaları:

  • Erkekler için cilt bakımı nasıl olmalı sorusunun ilk cevabı etkili bir cilt temizliğidir. Bakım öncesi cildinizi kirlerden arındırmalı ve erkekler için cilt bakımı aşamaları noktasında hazır hale getirmelisiniz.
  • Cilt temizliğiniz sonrasında gözeneklerinizi açmak ve siyah nokta oluşumları önlemek için cildinize tonik veya peeling uygulayabilirsiniz. Toniklerinizin doğal olması cilt bakımı noktasında çok daha etkili olabilmektedir.
  • Bölgesel cilt temizliği etkili bir erkek cilt bakımı nasıl yapılır sorusu noktasında oldukça önemli bir faktördür. Cildinizi bölgesel olarak temizlemeye özen göstermeli ve yüzünüzün her bölgesini detaylı olarak temizlemelisiniz. Alın bölgesi sivilce oluşumuna burun çevresi siyah noktalara, dudaklar ve elmacık kemikleri ise çatlak oluşumuna oldukça yatkındır. Yüzünüzün her bölgesine uygulayacağınız temizleme ve bakım işlemi ile çok daha verimli bir erkek cilt bakımı elde edebilirsiniz.
  • Erkek cilt bakımı nasıl yapılmalı sorusunun bir diğer önemli cevabı ise bakım sonrası masajdır. Bakım sonrasında masaj yaparak cildinizi canlandırabilir yüz kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz. 
  • Masaj sonrası serum veya nemlendirici kullanarak erkekler için cilt bakımı aşamalarının son maddesini tamamlayabilirsiniz.

Elbette bu aşamaları bir defa uygulamamalı haftada en az 1-2 kere olacak şekilde düzenli bir bakım planı oluşturmalısınız.

Erkekler İçin Cilt Bakımı Noktasında Oldukça Dikkat Gerektiren Tıraş Sonrası Cilt Bakım

Erkekler için cilt bakım teknikleri genel çerçevede cildimizi korumayı amaçlamaktadır. Cildimizi dış etkenlerden korurken ve cilt temizliğimizi gerçekleştirirken doğru teknikler uygulamamız cilt sağlığımız açısından önemli bir noktadır.

Peki, erkekler için cilt temizliği noktasında önemli bir faktör olan tıraş işlemini yaparken ve tıraş sonrası cilt bakımını uygularken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle tıraş sırasında kullanılan tıraş bıçağının hijyen kuralları uygun olması ve sık sık değiştirilmesi gerekmektedir. Tıraş olmak için kıl köklerinin yeteri kadar çıktığından emin olmalı kısa tüyleri almayı zorlayarak batık oluşumuna yol açmalısınız.

Tıraşımız bittikten sonra kolonya gibi alkollü ürünler kullanmamalı sabun gibi kuruluğa yol açan temizlik ürünlerinden uzak durmalısınız. Tıraş sonrasında doğal nemlendiriciler ve alkolsüz ürünler ile cildinizin tahriş olmasını ve kurumasınız önleyebilirsiniz.

[widget-143]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53