W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkeklerde İnce Telli Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı Kalınlaştırmak ve Gürleştirmek İçin Bakım Yöntemleri

Saçlarına özen gösteren bakımlı erkeklerdenseniz ince saç tellerine tahammülünüz olmayabilir. İnce saç telleri sönük ve cansız durur, ilerleyen dönemlerde iyice zayıflayarak dökülebilir. Erkeklerde ince telli saç bakımı nasıl yapılır, ince telli erkek saçları nasıl kalınlaşır diye merak ediyorsanız, bu yazı tam size göre!

Erkeklerde ince saç teli büyük bir problemdir. Kısa veya uzun saçlara sahip olmanızın pek bir önemi olmasa da, uzun saçlıysanız iş daha da can sıkıcı bir boyuta gelebilir. İnce telli saçları olan erkekler genellikle saçlarını nasıl gürleştireceklerini merak ederler. Siz de ince telli saçlara sahipseniz muhtemelen erkeklerde ince telli saç bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsunuz. O halde, ince telli saçlar için saç gürleştirme önerilerimize geçelim. 

Erkeklerde İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak Mümkün Mü?

İnce telli yapıdaki erkek saçları, bazı önlemlerle kolayca kalınlaştırılabilir. Erkeklerde ince saç teli genetik de olabilir, fakat dışarıdan uygulanan çeşitli işlemlerde ince saç tellerinizi kalınlaştırabilir, daha fazla incelmesinin ve zayıflamasının önüne geçebilirsiniz. Erkeklerde ince telli saç bakımı evde ve kuaförde çeşitli işlemlerle yapılabilir. Kuaförde uygulanan ince telli saç bakımınızı evde de devam ettirmeniz gerekebilir. Kuaförünüze gidemediğiniz dönemlerde bu yöntemleri ihmal etmemelisiniz.

Günlük hayatta dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılarla ince telli saçlarınızı koruyabilir ve bakım yapabilirsiniz. İnce telli erkek saç bakımı için önerilerimizi şöyle sıralayabiliriz:

  • Dengeli Beslenme

Erkeklerde ince telli saç bakımı nasıl yapılır sorusunun en önemli cevabı aslında dengeli beslenmeden geçer. Dengeli bir beslenme programıyla saçlarınızın kökten uca beslenmesini sağlayabilirsiniz. Yedikleriniz sağlıksız gıdalarsa, vücudunuz vitamin desteğini yeteri kadar bulamıyorsa ince saç telleriniz için dışarıdan yaptığınız işlemlerin pek bir yararı olmayabilir. Öncelikle dengeli beslenmeli; A, B, E vitaminlerini içeren besinleri tüketmelisiniz. 

  • Şampuan Kullanımı

Saçları temizlemek için kullandığımız şampuanlar yıpranmasına ve kırılmasına neden olabilir. Saçlarınızı her gün şampuanla yıkıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmenizi öneririz. İnce telli erkek saç bakımı için saç yıkama zamanlarınızın arasına en az bir gün koymalısınız. İçeriği temiz ve doğal şampuanlar kullanmak da önemli. Kuaförünüze hangi şampuanı kullandığını sorabilir, ince telli saçlar için en uygun şampuanı kullanmasını isteyebilirsiniz. 

  • Saç Bakım Ürünleri 

Erkeklerde ince telli saç bakımı yapılırken çok fazla kimyasal ürün kullanmamaya dikkat etmek gerekir. Kimyasallar saçların daha fazla incelmesine neden olur. İnce telli saçları olan erkekler mutlaka buna dikkat etmeliler. Erkek saç bakımında doğal yöntemler kullanmak saçların daha hızlı beslenmesini ve bakımlı görünmesini sağlar. 

  • Saç Maskeleri

Saç maskeleri, erkeklerde ince telli saç bakımı uygulamalarının önemli bir parçasıdır. İçeriğinde ince telli saçlar için besleyici birçok vitamin ve mineral barındıran saç maskelerini uygulayarak bakım yapabilirsiniz. Erkeklerde ince saç tellerinin nem dengesinin sağlanması gerekir. Saç maskelerinin yardımıyla saçlarınızın beslenirken nemlendiğini fark edeceksiniz.  Erkeklerde ince telli saçları kalınlaştırmak ve korumak işte bu kadar kolay.

  • İnce Telli Saçlarda Erkek Saç Kesimi

İnce telli ve sönük saçlarınıza hacim kazandırmak istiyorsanız en uygun şekilde kesim yaptırmalısınız. Erkeklerde ince saç teli modellerinin daha katlı ve kısa kesimler olduğunu bilmelisiniz. Kat verilmiş saçların hacmi, saçlarınızı olabildiğince gür gösterecektir. Zaten kuaförünüz ince telli saçlarınızı gördüğü andan itibaren size katlı saç kesim modellerini göstermeye başlar. Erkeklerde ince telli saç bakımı için daha hacimli saç modelleri gerçekten konuşulması gereken konulardan biri. Ayrıca saç uçlarınızdaki kırıkların gitmesi, sağlıksız ve incelmiş saçlarınızdan kurtulmanız adına iyi bir hamle olacak. 

  • Saç Masajı

Erkeklerde ince telli saç bakımı için yapılabilecek en önemli işlem saç derisine masaj yapmaktır. Saç derisi için yapılan günlük masajlar, derideki kan akışını hızlandıracak, dokulardaki kan dolaşımını arttıracaktır. Böylece saçlarınızın daha sağlıklı olmaya başladığını fark edebilirsiniz. Masaj işlemi öncesi saç diplerinize serum uygulamak, etkinliği arttıracaktır. Kuaförünüzün saç masajı esnasında neler yaptığının bilgisini alabilirsiniz. Muhtemelen saç derinizi rahatlatacak ferah bir bakım yağı ya da serum kullanacaktır. 

İnce Telli Saçlarınızı Gürleştiren Çözümler

Erkeklerde ince saç telleri, baş yapısının nasıl göründüğünü bile etkileyen, oldukça ciddi bir sorundur. Fakat tek sorun tabii ki görünüm değildir. İnce telli saçlar cansız ve güçsüz olmaları sebebiyle keratin desteğine ihtiyaç duyarlar. Erkek kuaförünüzün uygulayacağı canlandırıcı saç bakımlarıyla ince telli saçlarınız daha gür, daha bakımlı ve daha parlak olur. 

İnce telli saçlarınızın ihtiyacı olan her türlü bakım için mutlaka erkek kuaförünüzden destek alın. Erkek tipi ince telli saçlarda nelerin uygulanması gerektiğini en doğru şekilde kuaförünüz bilecektir. Daha sağlıklı saç yapısı için sık sık ince telli erkek saç bakımı yaptırmalısınız.

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53