W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Saç Bakımında Bu Yağları Kullanın

Saçlarınızı Onaran 7 Doğal Erkek Saç Bakım Yağı 

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız erkek saç bakım yağı kullanmalısınız. Bu sayede onarılan saçlarınızdaki yeni etkileri fark edebilir, mutlu hissedebilirsiniz. Saçlarınızın doğal yağlarla böylesine bakımlı görünmesine şaşırabilirsiniz. Size inanılmaz gelen bu durum neyse ki tamamen gerçek! 

Erkek tipi saçlar, kadınlarınkine göre biraz farklıdır. Erkekler genelde daha kolay dökülen saç foliküllerine sahiptir. Bazı etken maddeler ve hormonlar, erkek tipi saç dökülmelerinin görülmesini sağlayabilir ve çeşit dökülmeyi hızlandırabilir. Erkek saç bakımında doğal yöntemler kullanarak bu dökülmelerin önüne geçebilirsiniz. 

Erkek tipi saçlara özel olarak hazırlanan erkek saç bakım yağları, dökülmeleri durdurmaya ve saç foliküllerini onarmaya yardımcı olur. Saçlarınıza kökten uca bir sihirli dokunuş hayal ediyorsanız, erkek saç bakım yağı kullanarak bunu hissedebilirsiniz. Doğal bitkisel yağlarla saçlarınızın onarıldığını görmek size büyük bir keyif verecek, erkek için doğal saç bakım yağı kullanmaktan vazgeçemeyeceksiniz. 

Erkekler İçin Saç Bakım Yağları

Erkekler saçlarının bakımlı gözükmesinden mest olurlar. Gür ve capcanlı saçlarla çekici görünmek isterler. Siz de bakımlı saçlarla böyle hisseden erkeklerdenseniz ve daha önce saç bakım yağlarını denemediyseniz, erkek saç bakım yağı kullanma zamanınız geldi de geçiyor bile… 

Kuaförlerde kullanılan ürünlerden dışarıda satılan ürünlere kadar, saç bakımında etki sahibi tüm ürünler bu doğal yağları içeriyor. İçeriklerinde A, B, C, D, E vitaminleri bulunan en iyi saç bakım yağları hangileri diye merak ediyorsanız sizin için küçük bir derleme yaptık. Özellikle erkek saç bakım yağı olarak hangilerinin kullanılabileceğini yazımızda ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.  

  • Okaliptüs Yağı

Erkek saç bakım yağı tavsiye edenler okaliptüs yağını es geçmiyor. Okaliptüs yağı ferah bir saç derisi için önemli yağlardan biridir. Eğer kepekli bir saç derisine sahipseniz, bu yağla saç derinizin hafiflediğini hissedeceksiniz. Saç derisinin pullu yapısını önleyen okaliptüs yağı kaşınmalara ve kepeğe veda etmenizdeki en büyük yardımcınız olabilir. 

  • Hindistan Cevizi Yağı

Saç için onarıcı etkileri saymakla bitmeyen Hindistan cevizi yağı, sadece erkekler için değil kadın saçlarında da fazlasıyla etkili. Kadın erkek demeden kullanılabilir. Saç derisindeki yağı dengeleyerek saç foliküllerinin onarılmasında katkıları bulunan bu yağ, kuruyan saçlarınıza gerçekten ilaç gibi gelecek. 

  • Badem Yağı

Saç ve cilt için en iyi etkilere sahip olan badem yağı, içeriğindeki E vitamini ve magnezyum sayesinde oldukça besleyicidir. Erkek saç bakım yağı olarak kullanacağınız badem yağından çok memnun kalacaksınız. En iyi saç bakım yağları arasında bulunan badem yağını durulamadan önce saçınızda birkaç saat kalmasını sağlayın. 

  • Argan Yağı

Argan yağının içeriğinde B ve E vitaminleri bulunur. Saçlarınız çok çabuk kırılan, mat ve yıpranan bir görünümdeyse bu yağı mutlaka kullanın. Erkek saç bakım yağları arasında sıklıkla kullanılan bu yağla sakal bakımınızı da yapabilirsiniz. En çok da cilt döküntülerini yok etmesi sebebiyle tercih ediliyor. 

  • Nane Yağı

Saç köklerinizdeki kan dolaşımını arttırmak istiyorsanız nane yağıyla saç derinize masaj yapabilirsiniz. Hızlı saç uzatan nane yağı, erkek saç bakım yağı öneri listesinde en üst sıralarda yer alıyor. Ferahlatıcı etkisiyle tıpkı okaliptüs yağını andıran nane yağı, saç derisinin gözeneklerini açar ve bu gözeneklerden nüfuz ederek besleyici etkilerini gösterir.

  • Avokado Yağı

En çok tercih edilen erkek saç bakım yağı seçeneklerinden biri olan avokado yağı, en besleyici vitaminleri formülünde barındırır. İçeriğindeki Vitamin A, B, E ve D ile saçlarınıza etki eden çok iyi bir antioksidandır. Isıtılarak parmak uçlarıyla saç derisine masaj şeklinde uygulanması gerekir. 

  • Jojoba Yağı 

Antialerjik jojoba yağı saç derinizin dostudur. Saç derinizi rahatsız eden tortuyu söküp atmasıyla bilinir. Saç deriniz ferahlayıp açıldığında ise foliküllerin hızlıca uzadığını fark edebilirsiniz. Besleyici ve arındırıcı etkileri için jojoba yağı da en çok kullanılan erkek saç bakım yağları kategorisinde yer alır. 

En İyi Saç Bakım Yağları İle Bakımlı Hissedin

Saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı görünmesi için erkek saç bakım yağı kullanımını hayatınızın önemli bir yerine yerleştirmelisiniz. Kuaförünüzün erkek saç bakımı uygulamalarında hangi yağları kullandığını öğrenebilir, sizin için gerekli olan yağ hangisiyse onu talep edebilirsiniz. Bakımınız için en doğru yağın hangisi olacağına bir uzman gözüyle karar vermesi için kuaförünüze danışabilirsiniz. 

Erkeklerin saç bakım yağı kullanmaları son dönemlerin en büyük gerekliliklerinden. Yıpranan, kuruyan ve dökülen saçlar kadınları olduğu kadar erkekleri de etkiliyor. Bu yüzden saç sağlığınızı herkes kadar önemsemeli, bakım yağlarıyla desteklemelisiniz. 

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53