W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Lazer Epilasyon Sonrası Tüyler Tekrar Çıkar mı?

Lazer epilasyon; son yıllarda kadınların ve erkeklerin en sık başvurduğu kıl ve tüy yok etme yöntemlerinden biridir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren lazer epilasyon cihazları sayesinde kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin aklına takılan en önemli soru: “ Lazer epilasyon kalıcı mı?” olmaktadır. Lazer epilasyonun ömür boyu etkisini gösterip göstermeyeceği merak konusudur. Bu soruya uzmanların verdiği cevaplar sayfamızda.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm mü?

Lazer epilasyon kalıcı mı ya da lazer epilasyon kesin çözüm mü diye baktığımızda istenmeyen tüyler üzerinde kalıcı ve başarılı sonuçlar gösterdiğini söyleyebiliriz. 3 – 8 seans arasında süren ve seans aralıkları 6 hafta olan lazer epilasyonda sonuç almak için hem düzenli uygulama yapılmalıdır hem de öncesi – sonrası önerilere uymak gereklidir.

Ancak lazer epilasyonun %100 çözüm olduğunu hiç kimse söyleyemez. Çünkü lazer epilasyonun kalıcılığı kişinin tüy yapısına, kıl köklerinin ve teninin rengine göre değişmektedir. Lazer epilasyon ile süreçte %80 ila %90 oranında başarı elde edilirken çok küçük oranda kıl ve tüy vücudunuzda kalır.

Lazer epilasyon ömür boyu kalıcı mı endişesini taşımadan başarılı bir epilasyon uygulamasıyla istediğiniz sonucu elde etmek için bazı noktalara özellikle dikkat etmelisiniz. Lazer epilasyonun kalıcılığını etkileyen hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Lazer epilasyondan önce cımbız ya da ağda gibi yöntemlerle tüyleri almamak lazer epilasyon başarısını arttırır.
  • Kişinin hormon hastalıkları ya da hormonal değişiklikleri varsa tüy yapısı ve yoğunluğu etkileneceğinden lazer epilasyonun başarısı da bu durumdan etkilenecektir.
  • Lazer epilasyonda başarı için kişinin ergenlik dönemini geçmiş olması, vücut yapısının oturmuş olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor.

Lazer Epilasyonda Başarı için Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyonda başarı için ve lazer epilasyonun kalıcılığı için işlemin uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Lazer epilasyonun yanlış kişilerce yapılması sağlığınızı riske atabileceği gibi vücudunuzda kalıcı hasarın oluşmasına da neden olabilir.

Lazer epilasyon tek seanslık bir uygulama değildir. Bu nedenle yaklaşık 6 – 8 seansa hazırlıklı olmalısınız. Ayrıca lazer epilasyon kalıcı olması için tüylerinizi seans sonrası almamalısınız.

Açık ten ve koyu tüy kombinasyonu lazer epilasyonda en başarılı sonuçları almayı sağlamaktadır. Bu nedenle vücudunuz bronzsa lazer epilasyon yaptırmamanızda fayda var. Seans öncesi ağda vb. yöntemlerle kılları almanız lazer epilasyonun başarısızlığına yol açar, unutmayın.

Lazer epilasyon ayrıca dudak üzerindeki tüyleri yok etmede kalıcı çözümler sunmamaktadır. Lazer epilasyon yerine iğneli epilasyonu tercih edebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları – Neye Göre Değişir?

Lazer epilasyon fiyatları kullanılan lazer epilasyon cihazının markasına, uygulama yapılacak alana, kıl yapısına ve rengine, kullanılacak tekniğe ve uygulamayı yapan merkezin imkanlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Dolayısıyla lazer epilasyon fiyatları kişiye özel belirlendiğinden net fiyatlar belirtmek doğru değildir.

Lazer epilasyonun ne kadara mal olacağını öğrenmek ve bütçenizi ona göre planlamak istiyorsanız hemen W Hair Concept kadın epilasyon bölümümüzle iletişime geçebilirseniz. Lazer epilasyon kalıcı mı ya da lazer epilasyon kesin çözüm mü sorularınızın cevabını uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

[widget-135]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53