W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lazer Epilasyon Faydaları ve Zararları

Lazer Epilasyon Cildinize Zarar Verir mi?

Lazer epilasyon tüylerden kurtulmanın en etkili ve hızlı yolu olarak kadınlar ve erkekler tarafından sıkça tercih ediliyor. Lazer epilasyon, her geçen gün gelişen teknolojisiyle daha pratik ve acısız bir şekilde yapılsa da herhangi bir zararı ya da dezavantajı olup olmadığı merak ediliyor.

Halk arasında lazer epilasyonun kanser yaptığından kısırlaştırdığına kadar birçok hurafe bulunuyor. Peki bunlar gerçekten doğru olabilir mi? Lazer epilasyonun yararları ve lazer epilasyon zararları neler? Uzmanlara sorduk ve sizler için işin aslını özetledik. Yazımızı okumaya devam edin…

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı?

Lazer epilasyon uygulama sırasında sadece kıl köklerini hedef aldığı için güvenli bir uygulamadır. Ancak lazer epilasyon sırasında bir miktar acı hissedilebilir. Sonrasında ise hafif bir kızarıklık ve ödem oluşabilir. Lazer epilasyon sonrası uygulanacak rahatlatıcı kremlerle bu şikayetleriniz hızla giderilecektir.

Lazer Epilasyonun Zararları Var Mı?

Lazer epilasyon, kıl ve kıl kökünün etrafındaki dokuya zarar vermeyen sağlıklı bir güzellik işlemidir. Uzmanlar tarafından, uygun cihazlarla uygun atımlar yapıldığından leke ve iz bırakmaz. Ancak deneyimsiz ellerde uygulanan lazer epilasyonun çeşitli etkileri görülebilir. Bunun yanında kişinin hormonal yapısına ve cilt hassaslığına göre geçici yan etkilerle karşılaşılabiliyor.

  • Tahriş ve kızarıklık

Lazer epilasyon zararlı mı diyenler için büyük bir etkisinin ya da zararının olmadığını söylemiştik. Lazer epilasyon uygulamadan sonra vücutta geçici tahrişe neden olabilir. Uygulamadan birkaç saat sonra bu tahriş kaybolmalıdır. Hassas bir cildiniz varsa daha uzun süre tahriş ve kızarıklıkla karşılaşabilirsiniz. Tahriş hafif olmanın ötesine geçerse ya da uzun sürerse doktorunuza danışmalısınız.

  • Pigment değişimi

Lazer epilasyon zararları olarak değerlendirilebilecek bir durum pigment değişimi olarak karşımıza çıkabilir. Lazer epilasyon sonrası uygulamanın yapıldığı bölgedeki teniniz daha koyu veya daha açık bir hal alabilir. Koyu tene sahipseniz açık renk ten oluşumu görülebilir, açık bir tene sahipseniz sizde koyu renk oluşumuyla karşılaşabilirsiniz.

  • Genel cilt yapısındaki değişiklikler

Bronz tene uygulanan lazer epilasyon uygulaması istenen sonucu vermeyecektir. Aynı zamanda bronzlaşmamış ya da solaryuma gitmişseniz cilt yapınızda geçici renk değişiklikleri görebilirsiniz.

  • Yara oluşumu

Yanlış ellerde lazer epilasyonun da zararlı olabileceğini söyledik. Cildiniz kolay tahriş olan bir yapıdaysa ya da amatör bir merkezde lazer epilasyon yaptırıyorsanız lazer epilasyon uygulaması sonrasında cildinizde yara oluşumu gerçekleşebilir.

  • Kabarcıklar ve kabuklaşma

Lazer epilasyon zararlı mı diyenler için uygulamadan kısa süre sonra güneşe maruz kalırsanız cildinizde kabarcıklar ve kabuklaşmalar meydana gelebileceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle lazer epilasyon sonrası mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.

Lazer epilasyon kanser yapar mı, lazer epilasyonun yumurtalıklara zararları olur mu gibi pek çok soru soruluyor uzmanlara. Bilmeniz gereken en önemli konu lazer epilasyonun doğru yapıldığında herhangi bir zararı olmadığı. Lazer ciddi zararlara yol açmamaktadır. Ancak uygulama esnasında ve uygulama sonrasında dikkatsizlik ve özensizlik sonucunda bir takım olumsuz etkiler görülebilir.

Lazer Epilasyon Faydaları Zararlarından Çok!

Lazer epilasyon zararlı mı sorunuza yanıt verdiğimize göre lazer epilasyonun hayatınızı ne kadar kolaylaştıracağından da bahsedelim. Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri kalıcı bir şekilde ortadan kaldıran muhteşem bir uygulamadır. Lazer epilasyon sayesinde bacaklarınız pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazanır, cildiniz daha yumuşak olur, batık ve kıl dönmesi sorunlarıyla karşılaşmazsınız, özgürce giyinebilirsiniz.

Lazer epilasyon faydaları, zararlarından daha çoktur. Siz de lazer epilasyon yaptırmak ve bu konforu yaşamak isterseniz W Hair Concept olarak bir telefon uzağınızdayız.

[widget-135]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53