W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Etkili 5 Erkek Saç Bakım Maskesi

Erkek Saç Bakımının Olmazsa Olmazı: Saç Maskesi

Saç maskeleri kadınlar ve erkekler için mutlaka kullanılması gereken ürünlerdir. Saç sağlığını düşünen herkesin illa bir maske tarifi olur. Erkek saç bakım maskesi kullanırken de saç tipinize ve saçınız için en doğru tipteki maskeyi kullanmanız, saçlarınızın sağlıkla uzamasını sağlar. 

Saç maskeleri evdeki imkanlarla yapılabildiği gibi, hazır saç maskeleri şeklinde satın alınıp kullanılabiliyor. Kuaförde yapılan saç bakımı aşamalarında da saç maskeleri yer alıyor. Erkek kuaförleri erkek saç bakımı için maskeleri mutlaka uyguluyor ve saç sağlığı için önemini vurguluyorlar. Erkek saç bakım maskesi evde de uygulanabilir, fakat kuaförde uygulanan maskelerin daha kapsamlı ve besleyici olduklarını söyleyebiliriz. 

Erkek Saç Bakım Maskesi Kullanımı

Erkek saç bakımı için önemli adımlardan biri olan erkek saç bakım maskesi uygularken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Erkek saç bakım maskesi kullanımı aslında oldukça kolay bir işlemdir. Bu konu hakkında aklınıza takılanları netliğe kavuşturmak için erkek saç bakım maskeleri nasıl kullanılır kısaca değinelim. 

Temiz saçınıza genellikle yıkama sonrasında maskenizi yedirerek uygulayın ve bir süre bu şekilde saçlarınızı bekletin. Saç bakım maskenizin tüm saçınıza eşit derecede dağıldığından emin olun. Ortalama 5-10 dakikalık bekleme süresi sonunda saçınızı iyice durulayın. İşte maske kullanımı bu kadar kolay. Bu işlemi haftada 1-2 defa uygularsanız bakımlı saçlarınızla çevrenizi büyüleyebilirsiniz.

Erkek saç bakım maskesi kullanmanızın nedeni daha yoğun bir bakım sağlamasını istemenizse, bahsettiğimiz maske kullanımı şekli sizin için yetersiz kalabilir. Farklı içeriklere sahip, daha yoğun onarım sağlayan bazı maskeler 20-30 dakika bekleme sürelerine sahip olabiliyor. Konuyla ilgili kuaförünüzden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizin saç yapınıza en uygun maskeyi kuaför seçimine bırakmak doğru bir karar olacaktır.

Saçlarınızı Onaran Erkek Saç Bakım Maskeleri

Erkek saç bakımı için kullanılan maskeler, saç özelliklerine ve beklenen etkilere göre oluşturulurlar. Örneğin yoğun bir saç dökülmesi sorununuz varsa, saç dökülmesine karşı etkili saç maskelerini kullanmalı, aşırı kuru saç telleriniz varsa saç nemlendirici maskelere yönelmelisiniz. İşte size saç sorunlarınıza yönelik en etkili 5 erkek saç bakım maskesi önerisi:

1. Dökülen Saçlar İçin Erkek Saç Bakım Maskesi

Önemli bir sorun olan saç dökülmesi problemi için erkeklerin mutlaka yoğun maskeler kullanması gerekiyor. Bu sebeple maske kullanım süreleri saç dökülmelerinde daha uzun tutulabilir. Dökülen saçlar için maske tarifimiz şu şekilde:

Bir kasede 1 yumurtayı, 2 yemek kaşığı limon suyunu, 2 yemek kaşığı zeytinyağını ve 1 bardak sütü çırparak bir karışım haline getirin. Ardından tüm saç diplerinize ve saç boylarınıza eşit olarak uygulayın. Saçınızı bu şekilde mümkünse sarın ve 20 dakika bekletin. İyice durulayıp maskeden arındırın. Durulama işlemini soğuk suyla yapmalısınız. 

2. En İyi Saç Nemlendirici Maske

Nemlendirici erkek saç bakım maskeleri çok fazla çeşitlilik gösterir. Bu kadar fazla seçeneğin içinden seçim yapmak zor olsa da, sizin için seçtiğimiz en etkili nem maskesi badem yağı ve bal maskesidir. Kullanmanız gereken malzemeler sadece birer yemek kaşığı badem yağı ve bal.

Bu tarz maskelere nem bombası da deniyor. Sizin nem bombası maskeniz için bu iki malzemeyi karıştırın ve saçınıza uygulayın. Maskeyi 10-15 dakika boyunca saçlarınızda beklettikten sonra ılık su yardımıyla temizleyin. 

3. Onarıcı Erkek Saç Bakım Maskesi

Saçlarınız biraz uzunsa ve uçlarında kırıklar varsa ya da saçlarınız mat görünüyorsa, onarmak için yapılabilecek en etkili maske önerimiz, içeriğinde 3 çeşit yağ bulunan maske tarifimizdir. Bu tarifte saç yoğunluğunuza göre göz kararı avokado yağı, badem yağı ve zeytinyağını iyice karıştırın. Saç diplerinize uyguladığınız bu maske karışımını 1 saat kadar bekletebilirsiniz. 

4. Yumuşak ve Parlak Saçlar İçin

Saçlarının yumuşak ve bakımlı görünmesini isteyen erkekler için bol malzemeli bir maske tarifi. 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı karıştırılarak başlanan bu maskeye 1 muz püresi ve 1 yemek kaşığı bal ilave edin. Karışımın katı olması halinde zeytinyağını arttırabilirsiniz. Karışımı saç diplerinize uygulayıp 1 saat bekletin ve durulayın. 

5. Saçları Derinlemesine Temizleyen Maske

Çabuk yağlanan saçlara sahip erkekler için özel erkek saç bakım maskesi önerimiz var. Bu tarif için 1 fincan kadar limon suyu sıkmalı, yarım fincan su ve yarım fincan elma sirkesi kullanmalısınız. Bu üç sıvıyı karıştırın ve saçlarınıza yavaşça dökerek saç diplerinize masaj yapın. Bir süre bekletin ve saçlarınız yıkayın.

Erkek Saç Maskesi Önerileri İçin Kuaför Desteği Alın

Erkek saç bakım maskesi önerileri saymakla bitmeyen çeşitliliğe sahip. Nemlendiren, onaran, boyalı saçları koruyan, sebum fazlasını kontrol altına alan yüzlerce çeşit maskenin hem doğal hem de kimyasal çeşitleri bulunuyor. Saçlarınız için en uygun maskeye karar vermeli, doğru bir tercih yapmalısınız. 

Erkek kuaförü saç bakımı işlemlerinde maske uygulaması da bulunuyor. Kullanılan maskelerin içeriklerinde yukarıda saydığımız malzemeler de bulunabiliyor. Bu maskelerle saçlarınızın B vitamini yönünden zengin bir şekilde beslenmesi amaçlanıyor. Erkek saç bakımı için önemli olan bu vitamin maskelerle saç derinize etki ediyor. Kuaförler saç maskelerinin hangi saç tiplerine nasıl etki edeceğini profesyonel olarak bilirler. Bu sebeple mutlaka destek alın ve doğru bir uygulama gerçekleştirin.  

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53