W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Keratin Bakımı Nedir?

Daha Güçlü ve Sağlam Saçlar İçin Erkek Keratin Saç Bakımı

Saçlar günlük yaşamda fazlasıyla yıpranır ve zarar görür. Erkeklerin saçları konusunda hassas olması bu yüzdendir. Saçların gördüğü zararı en aza indirmek, hasarları yok etmek için erkek saç keratin bakımı uygulanır. Saçlarının sık sık yıprandığını ve inceldiğini düşünen erkeklerdenseniz, erkek keratin bakımı nedir öğrenmeli, kuaförünüzden talep etmelisiniz.

Keratin aslında saç, tırnak gibi dokuların yapısında bulunan, çok gerekli bir proteindir. Saçların doğal dokusu keratin proteininden oluşur. Saçların ne kadar güçlü ve bakımlı görüneceği, içerdiği keratine göre değişiklik gösterir. Keratin, saçtaki sağlamlığı etkiler ve saç dokusunu yapılandırır. O halde erkek keratin bakımı nedir? Erkeklerde keratin saç bakımı ne işe yarar?

Erkekler İçin Keratin Bakımı Şart

Erkek keratin bakımı, saçların gücünü ve sağlamlığını arttırmaya yönelik bir erkek saç bakım yöntemidir. Keratinin erkek saçına yararları da bu sebeple saymakla bitmez. Erkeklerin ve kadınların doğal saç yapısını oluşturan keratin proteini, günlük yaşamda saçlarımızı korumamız için gereklidir, ancak yaşla birlikte azalma eğilimi gösterir. Bazen saçlarda kullanılan ürünler ve çevre koşulları da saçın doğal keratin dokusunu incelterek kopmalara sebep olabilir. Saç telleri kolayca kopar, kırılır ve dökülür. Tüm bunların olmasını istemiyorsanız, saçlarınızda çok fazla dökülmeler ve kopmalar yaşanıyorsa veya yaşanmaması için önlem almak istiyorsanız, erkek keratin bakımı nedir bilmeli ve erkek keratin bakımı yaptırmalısınız. 

Keratinin Erkek Saçına Yararları

Erkek saç keratin bakımı, kuaförlerin en fazla hizmet verdiği bakım yöntemleri arasında yer alıyor. Dolayısıyla erkekler için keratin bakımı mutlaka yaptırmanız gereken bir işlem. Keratinin erkek saçına yararları şöyle sıralanabilir:

  • Saçlarınızın daha canlı, gür görünmesini sağlar.
  • Saç telleri kalınlaşır ve sönük görünüm ortadan kalkar. 
  • Saçların kırılmalarının ve koparak dökülmelerinin erkek keratin bakımı ile ortadan kalktığı görülür.
  • Saçlarınızda boya varsa, bu sebeple yıpranan saçların erkek saç keratin bakımı ile onarıldığını bilmelisiniz. 
  • Kimyasal işlem görmüş saçları onarır ve böylece mat görünüm ortadan kalkar.
  • Saçların kolay şekil almasını sağlar. 
  • Erkek keratin bakımı ile saçlarınız hızlı uzar. Sağlıklı bir şekilde saç uzatmayı düşünüyorsanız tercih edebilirsiniz. 
  • Saçların yapısının düz ve fönlenmiş gibi olmasını sağlar.
  • Saçlarınızın daha yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlar.
  • Erkek saç bakımında keratin bir kere uygulandığında birkaç ay etkisini gösterir ve uzun dönemli koruma sağlaması sebebiyle tercih edilir. 

Erkekler İçin Keratin Bakımı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek keratin bakımı, saç için birçok yarara sahip olmasına rağmen, bazı dikkat edilmesi gereken konuları göz önünde bulundurmak gerekir. Çünkü kimyasal bir işlemle saçlara keratin yüklemesi yapılır. Bu kimyasal işlemin saçlarımızda gösterdiği olumlu etkiler dışında, yanlış uygulamayla sorun yaratması da olası. 

Keratin erkek saç bakımı, çok sık uygulandığında saçların zarar görmesine sebep olabilir. Saçlarınızda iyi bir etki yaratmak isterken onları yıpratmak, istemediğiniz bir durum oluşturur. Bu sebeple keratin saç bakım uygulamalarında 4-5 ay gibi bir süre bırakılmalıdır. Uzman bir kuaföre bu konuda danışabilir, ne zaman tekrarlanması gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Ayrıca erkek keratin saç bakımı yüksek ısı yardımıyla uygulandığından, profesyonel bir kuaför salonu tarafından dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. İşinde uzman olmayan biri tarafından uygulandığında özellikle de boyalı saçlarda kopmalar ve kırılmalar yaşanmasına sebep olabilir. 

Erkek keratin bakımı bir süre sonra geçici olan bir işlemdir. Kalıcı olmaması sebebiyle bazı kişiler tarafından tercih edilmeyebilir. Yine de etkileri uzun süre kalır ve bu da aslında bir avantajdır.

Kuaför Desteğiyle Erkek Saç Bakımında Keratin Uygulaması 

Saç sağlığını düşünen erkeklere uygulanan keratin saç bakımı, saçlarınızı daha parlak, güçlü ve ilgi çekici gösterir. Erkekler tarafından sık sık tercih edilen bu uygulama, kuaförler tarafından yapılıyor. Evde de uygulayan kişiler olabiliyor, fakat evde uygulama için bu işlem biraz riskli diyebiliriz. Bu sebeple mutlaka profesyonel bir saç uzmanından destek almanızda fayda var. 

Uzman tarafından dikkatli ve titiz bir çalışma sonucu saçlarınız erkek keratin bakımı alarak dışarıdaki gözleri üzerinize çevirir. Herkesin saçlarınıza ne yaptırdığınızı sorgulamalarına hazırlıklı olmalısınız.

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53