W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kuaförde Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkeklerin Saçlarına Özel Bir Güzellik Sırrı

Saç bakımının kadınlar için olduğu kadar erkekler için de olmazsa olmaz bir bakım türü olduğunu söyleyebiliriz. Kuaförde erkek saç bakımı yaptırmak, son yıllarda oldukça popüler bir uygulama. Her erkek  kendi kuaföründe bu hizmetin olup olmadığını merak ediyor. Çünkü güçsüz ve sağlıksız saçlar, onlara nasıl bakarsanız öyle büyümeye devam edecek. İyi bir bakımdan geçen saçlar mutlaka kendini bulacak. 

Kuaförde erkek saç bakımı nasıl yapılır biliyor musunuz? Daha önce hiç yaptırdınız mı? Emin olun tekrar tekrar yaptırmak isteyeceğiniz türde, rahatlatıcı etkileriyle mutlu ve bakımlı hissettiren bir işlemdir. Ayrıca kendinizi sağlıklı, bakımlı ve hoş hissetmenizi sağlar. Böylece etrafınıza özgüvenle bakar, insanları pozitif enerjinize çekebilirsiniz. 

Erkek Kuaförü Saç Bakımı Yapar Mı?

Saçlarınız için profesyonel bir bakım talep ediyorsanız erkek kuaförü saç bakımı işlemlerini öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Fakat hangi kuaförde saç bakımı hizmeti olduğunu da bilmeniz önemli. Bazı kuaförler genellikle küçük çaplıdır. Bu küçük çaplı erkek kuaförleri saç bakımı işlemi yapmayabilir. Çoğunlukla büyük çaplı ve eğitimli kuaförlerinse erkekler için saç bakımı hizmeti verdiğini bilmelisiniz.  

Saç bakımını evde yapmayı tercih eden erkeklerin bu konuda zorluk yaşadıklarını düşünebiliriz. Çünkü erkeklerin kadınlar kadar konuya hakim olmadığının farkındayız. Bu sebeple kuaförde erkek saç bakımı hizmeti almak isteyenler çoğunlukta. Evde erkek saç bakımı yapma aşamalarında hangi sorunlara çözüm bulmanız gerektiğini bilmemeniz çok doğal. Kuaförlerse genelde kırılan saçlara, yıpranan saçlara, dökülen saçlara, mat ve cansız saçlara, aşırı yağlı saçlara, kepekli saçlara yönelik özel bakımlar uygularlar. Kişiye özel olarak hangi bakım türünün uygulanması gerektiği belirlenir, ona göre işleme başlanır. Bu sebeple kuaförde erkek saç bakımı yaptırmak çok daha gerekli bir işlem.

Kuaförde erkek saç bakımı yaptırmak isteyen bakımlı beyler alacakları hizmetlerin neler olacağını da bilmek istiyor. Siz de o beylerdenseniz saç spası, saç maskesi, vitamin bakımı, keratin saç bakımı gibi yöntemlerle kuaförde erkek saç bakımı yapıldığını söyleyebiliriz. Böylece kuaförünüz sizde stres yaratan faktörleri ortadan kaldırır, saçlarınızın yapısına onarıcı bir bakım sağlar.

Kuaförde Erkek Saç Bakımı Aşamaları

Erkekler için saç bakımı zorlu gibi görünse de kadınlardaki işlemlerin benzerleri uygulanıyor. Erkek saç bakımı doğal yöntemler kullanılarak yapılabildiği gibi, bazı ürünlerle de desteklenebiliyor. 

  • Erkek kuaförü saç bakımı için ilk aşamada mutlaka saç bakım yağları ve masaj uygulamaları yapılır. Saç köklerini uyarmanın en iyi yöntemi, yumuşak ve dairesel hareketlerle masaj yapmaktır. Uygulanacak olan doğal içerikli ve besleyici bakım yağları da bu bakımın bir parçasıdır. Saç köklerini besler, büyümelerine destek olur. En iyi onarıcı etkiler için mutlaka saç yağları kullanılmalı. 
  • Saç sorununuza yönelik en uygun saç maskesi kullanılarak saçların onarılmasına ekstra bir yardım sağlanması, kırık uçlar ve cansız saçlar için etkili olacaktır. Saçlarınızın kökten uca onarılmasına destek olmak saç maskesinin en önemli özelliklerinden biridir. Saç maskesi en az 10-15 dakika dokulara yerleşmeli.
  • Sıcak havlu uygulaması da erkek kuaförü saç bakımı yöntemlerinden biridir. Kuaförünüzün başınıza saracağı ısıtılmış sıcak bir havlu, saçınıza uygulanan saç yağlarının ve saç maskesinin, sıcağın etkisiyle açılan gözeneklerden içeri nüfuz etmesine yardımcı olur. Sıcak havlu uygulaması sonrası saçlarınızın yumuşacık olduğunu hissedebilirsiniz. 
  • Bu işlemlerden sonra saçlara tekrar masaj yapılabilir, dokular harekete geçirilebilir. Kuaförünüz sizin için nasıl bir bakım yöntemi uygulamayı tercih ediyorsa, ona yönelik aşamaları belirleyecektir. 
  • Erkek kuaförü saç bakımı aşamalarında, saçlarınızın bakımını tamamlayacak son aşama her zaman saçların yıkanması işlemidir. Saçlarınızı özenle yıkayacak olan kuaförünüz doğal içerikli ve hafif formüllü bir şampuanı tercih eder. Keratin içeriği zengin bu şampuanla saç derinize masaj yaparak temizlenmesini sağlar. Bu işlemi yaparken çok fazla sıcak olmayan, ılık bir su kullanır. Sıcak su saç köklerinizi ve saçlarınızı yıpratabilir. 

Erkek Saç Bakımı Yöntemlerini Keşfedin!

Bakımlı gözükmek isteyen erkeklerin tercihi saç bakımını kuaförde yaptırmak oluyor. Evde saç bakımının zorlu yollarını ve uygun tedaviyi ya da bakımı bulamama endişesini böylece bırakmış oluyorlar. Siz de gerçek anlamda kafanızın rahat olmasını istiyorsanız, kuaförünüzle hangi saç bakımı uygulamalarını yaptığını görüşebilirsiniz. Erkek saç bakımında en etkili uygulama ne ise mutlaka size uygulayacaktır. Kişiye özel geliştirilen erkek saç bakımı yöntemleri sayesinde saçlarınızın kısa sürede onarıldığını göreceksiniz. 

W Hair Concept’in saç bakımında kullandığı Hair SPA uygulamasını biliyor musunuz? Özel bakımı hak eden ve güçlü görünmesini istediğiniz saçlarınız için canlandırıcı bir bakım sunan Hair SPA işlemini mutlaka keşfedin. 

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53