W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Günlük Makyajda Nelere Dikkat Edilir?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Hayatın yoğun temposu içerisinde her zaman detaylı ve iddialı makyajlar yapamıyoruz. Hatta artık makyaj yapmaya vakit bulamıyoruz. Ancak son yıllarda dünyada trend olan günlük makyaj modasıyla hem hafif bir makyaj yapabilir hem de bakımlı görünebilirsiniz.

Günlük makyajın temelinde doğal bir görüntü yaratmak olduğu için birkaç makyaj malzemesi ve basit tekniklerle makyajınızı yapabilirsiniz. Yazımızda sizlere abartıdan uzak ama etkileyici bir günlük makyaj nasıl yapılır anlatacağız.

Günlük Makyaj Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Günlük makyaj, yüz şeklinize ve cilt tipinize uyumlu, sade ancak gün boyu taze kalabilecek bir makyaj olmalıdır. Dolayısıyla günlük makyajda dikkat edilecekler arasında ilk sırada cildinizi tanımanız ve ne istediğinizi bilmeniz yer alır.

Ardından cilt tipiniz kullanacağınız makyaj malzemelerini seçerken belirleyici olacağı için yağlı, kuru ya da karma cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Makyaj bazı, fondöten, pudra, kapatıcı, aydınlatıcı, bronzer ve allık satın alırken cilt tipinize uygun olanları almalısınız. Ayrıca günlük makyajda dikkat edilecekler arasında makyajın iş günü için mi yoksa hafta sonu için mi yapıldığı önemlidir. Dolayısıyla iş makyajında biraz daha iddialı olabilirsiniz.

Günlük makyajınızı yaparken size en çok hangi rengin, tarzın ve makyaj malzemelerinin yakıştığını bilmelisiniz. Günlük makyajda dikkat edilecekler hakkında önerilerimiz:

  • Günlük makyajın ilk adımı olan fondöten uygulamasından önce makyajın kalıcılığını arttıracak bir baz uygulamalısınız. Cildinizi yumuşatacak ve gözenekleri tıkamayacak yapıda olmalı.
  • Daha sonra yüzünüzde ağırlık hissi yaratmayacak ve kalın bir tabaka halinde görünmeyecek şekilde fondöteninizi uygulamalısınız.
  • Günlük makyaj yaparken göz altındaki halkaları ya da morlukları kapatıcı kullanarak yok etmeniz önemlidir. Yorgun bir görünüm çizmek istemezsiniz.
  • Günlük makyajda dikkat edilecekler arasında en önemlisi olan göz makyajınızı yaparken tek bir far kullanabilir ve ince bir eyeliner ile doğal görünüm yakalayabilirsiniz. Ardından maskara ile kirpiklerinize dolgunluk verebilirsiniz.
  • Günlük makyaj yaparken far kullanımında toprak tonlarını tercih edebilirsiniz. Mavi, pembe, turuncu tonlar günlük makyaj için uygun değildir.
  • Günlük makyaj önerileri arasında sadece maskara kullanmak da yer alır. Dilerseniz kirpiklerinizi dolgun tutarak gözlerinizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz.
  • Günlük makyajının daha çarpıcı olmasını isteyenler buğulu göz makyajını deneyebilirler. 3 farklı ton far seçtikten sonra açık tonu göz kapaklarınızın iç kısmına koyu tonu dıştan göz kapağının ortasına doğru uygulayabilirsiniz.
  • Allık ya da highlighter kullanırken pembe tonlarda ancak aşırıya kaçmayacak şekilde uygulama yapmalısınız. Günlük makyajda amaç sadeliktir.
  • Doğal görünümlü günlük makyaj için dudaklarınızda ten renginizle uyumlu mat bir ruj kullanmalısınız. Koyu kahve tonları, doğal ve ıslak bir dudak görüntüsü veren parlatıcılar da günlük makyajınızda tercih edebileceğiniz rujlardır.

Günlük makyajda dikkat edilecekler genellikle doğallık vurgusu üzerinedir. Aşırıya kaçan her adım günlük makyajı ağırlaştırır, günlük makyaj olmaktan çıkarır. Bu nedenle yoğun far ve ruj kullanımından kaçınmalı, allık kullanımını en aza indirmelisiniz. Yüzünüzde güzel ve güçlü bulduğunuz yönleri açığa çıkaracak dokunuşlar yapmalısınız.

Günlük Makyaj Yapılışı İçin İpuçları

Günlük makyaj yapılışı sırasında en önemli konulardan biri makyaj malzemesinin kalitesidir. Yüzünüzde saatlerce kalacak günlük makyaj için doğru malzemeleri satın almalısınız. Cilt tonunuz ve cilt tipinize uygun, kimyasal içermeyen, cilt yapınızı bozmayacak ürünler tercih etmelisiniz.

Toprak ve nude tonların günlük makyajda kurtarıcı olduğunu bilmelisiniz. Mat rujlarla doğal, sade ve canlı gözükebilirsiniz. Ayrıca günlük makyajda tek bir odak noktası oluşturmak her zaman daha etkili sonuç verecektir. Örneğin gözlerinizi öne çıkaracak yoğun göz makyajı yapabilirsiniz.

Günlük makyaj nasıl yapılır diyenler sayfamızdaki önerilerden yararlanabilirler. Dilerseniz günlük makyaj önerileri almak ya da doğal görünümlü günlük makyaj yaptırmak için kuaför salonumuza gelebilirsiniz.

[widget-134]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53