W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Nişan Makyajı Nasıl Olmalı?

Nişan Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nişan töreniniz adeta düğün provasıdır. Saç, makyaj, elbise, konuk ağırlama ve diğer süreçlerin provasını nişanınızda yapmış olursunuz. Nişan gününe nasıl hazırlanmanız gerektiğine gelecek olursak hem şık hem de sade görünmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Seçeceğiniz elbise, saç ve makyaj birbirini tamamlamalı ve birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Nişan makyajınız, yüz tipinize, ten renginize, göz renginize ve en önemlisi elbisenize uygun yapılmalıdır. Dolayısıyla ister evde kendiniz hazırlanın isterseniz kuaför desteği alın nişan makyajınızın mutluluğunuzu gölgelemesine izin vermemelisiniz. Nişan makyajı nasıl olmalı? Nişan makyajında nelere dikkat edilir? Yakından bakalım.

Doğal olun

Nişan makyajı nasıl olmalı sorunuza ilk olarak doğal olmalı diyerek başlayabiliriz. Nişan günü çiftlerin birbirine evlilik için söz verdikleri gün olduğu için saflığın ve masumiyetin sembolü olarak sade ve abartısız olmalıdır. Bu durum da elbisenize ve makyajınıza yansımalıdır. Sade ancak zarif bir makyaj yapmalısınız.

Tarzınıza göre makyaj yaptırın

Nişan makyajı nasıl yapılır sorusuna ise gelin adayının tarzı net bir yanıt verecektir. Klasik tarz seven ve risk almak istemeyen gelin adayları elbise rengine uygun tek far, ruj, eyeliner ve allık kullanabilirler. Romantik tarzdaki gelin adaylarına ise soft tonlarda nişan makyajı önerebiliriz. Pudra ve pembe renklerinde makyajlar oldukça yakışacaktır.

Vintage seven gelinler ise uzun kirpikler kullanabilir, kalın eyeliner çekebilir ya da mat kırmızı rujları tercih edebilirler. Bohem tarzı olanlarsa bakır, kahverengi gibi sıcak toprak renklerinde bir göz makyajı ile nude ve doğal pembe tonlarında rujlar kullanabilirler.

Nişan makyajı için belirleyici unsur kişinin beğenileri ve tarzıdır. Dolayısıyla ortaya gelin adayının stilini yansıtacak güzel makyajlar çıkar.

Elbisenize uygun makyaj yapın

Nişan makyajının nasıl olacağı büyük ölçüde elbisenizin tasarımına bağlıdır. Prenses, balık ya da A kesim iddialı bir elbise giyecekseniz makyajınız bu iddiayı dengeleyecek şekilde sade olmalıdır. Eğer nişan elbiseniz sade ise makyajınız daha iddialı ve ilgi çekici olabilir. Gözlerinizi öne çıkaracak ışıltılı farlar tercih edebilir, kirpiklerinizi dolgunlaştırabilirsiniz.

Mekana göre makyaj yaptırın

Nişan makyajı nasıl olmalı diyenler için bir diğer cevabımız da mekanın belirleyici olduğudur. Örneğin tarihi bir mekanda ya da otelde nişan yapacaksanız makyajınız da iddialı ve gösterişli olmalıdır. Canlı kırmızı rujlar, parlak allıklar ve kalın eyeliner göz makyajları mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Eğer nişanınız yemekli ya da kokteyl şeklinde bir kulüp ya da davet mekanında gerçekleşecekse gold ya da metalik tonlarda dikkat çekici makyajlar yaptırabilirsiniz. Mekanın kalitesine uygun gösterişli dokunuşlar, bordo ve kırmızı rujlar sizi daha güzel hissettirecektir.

Evde nişan yapacaksanız sade bir makyaj yeterli olacaktır. Tek renk açık ton far, ince eyeliner ile pembe, şeftali, yavruağzı gibi doğal tonlarda ruj ve allıklarla eşsiz bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Gülüşünüzü belirginleştirin

Nişan makyajı nasıl olmalı diyorsanız mutluluğunuzu en güzel şekilde gösterecek bir makyaj yaptırmalısınız. Dudaklarınız belirginleştirecek yani gülüşünüzü açığa çıkaracak hoş renklerle fotoğraflarda daha güzel çıkacak, heyecanınızı ve sevincinizi güzelliğinizle taçlandırmış olacaksınız.

Gözlerinize vurgu yapın

Nişan makyajında gözlerinizin de ayrı bir önemi olacak. Etkileyici bakışlar için mutlaka buğulu göz makyajını ya da uzun eyeliner dokunuşlarını denemeniz gerek. Sade bir kıyafet giydiyseniz özellikle gözlerinizi açığa çıkarmalısınız.

Kendinizi En Güzel Hissettiğiniz Makyajı Yaptırın

Nişan makyajı nasıl olmalı sorunuza yanıt vermeye çalıştık. Nişan makyajı nasıl yapılır diyorsanız son olarak kendinizi en güzel hissettiğiniz makyajı yapmanız gerektiğini bilin. Trendler, moda ve popüler tercihler sizi etkilemesin, sonu sizi üzecek makyajlardan uzak durun.

Nişan makyajı yaptırmak için alanında uzman kuaförlerden destek almanız gerektiği de aklınızın bir köşesinde olsun. Profesyonel bir ekipten nişan makyajı hizmeti almak istiyorsanız W Hair Concept yanınızda, unutmayın.

[widget-134]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53