W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Trend Gelin Saçı Modelleri

Gelin Saçı Modelleri – Düğününüz Kusursuz Geçsin!

Bir gelin için gelinliğinden sonraki en önemli şey düğün günü yapılacak olan saç modelidir. Gelin saçı modelleri arasından seçim yapmak zor olsa da hemen her gelinin aklında yıllar öncesinden belirlediği bir saç modeli vardır.

Gelin saçı modelleri arasından seçim yapılırken yüz şekliniz, saç yapınız ve gelinliğinizin modeli etkili olacaktır. Örneğin; oval yüz şekli olanlar tepeden, yandan ya da enseden topuz modelleriyle çok güzel görünürken kare yüz şekli olan gelinler açık ve bukleli saç modelleriyle daha hoş görünürler. Ayrıca gelinliğin balık, prenses ya da straplez model olması, uzunluğu gibi faktörler de gelin saçı modeli üzerinde etkili olacaktır.

Peki son yıllarda ilgi gören, en trend gelin saçı modelleri neler? Hangi gelinlik tipine hangi gelin saçı modeli gider? Yakından inceleyelim…

Sade Topuz Gelin Saçı Modelleri

Zarif ve büyüleyici bir gelin olmayı düşünenler için sade topuz saç modelleri doğru tercih olacaktır. Özellikle balık model gelinliklerde sade topuz gelin saçı modelleri çok güzel durmaktadır. Ayrıca kabarık ve abartılı gelinlik giymeyi tercih eden gelinler de sade topuz saçlarla görünüşlerini dengeleyebilirler.

Dağınık Topuz Gelin Saçı Modelleri

Dağınık topuz gelin saçı modelleri son yıllarda çok moda. Hemen hemen 5 gelinden 4’ü dağınık topuz modelleri tercih ediyor. Her gelinlik modeline uyan, sade bir güzellik yaratan, rahat ve modern bir hava yaratan dağınık topuz gelin saçı modelleri arasından siz de tercihinizi yapabilirsiniz.

Örgü Topuz Gelin Saçı Modelleri

Örgü gelin saçı modelleri de çokça tercih ediliyor. Topuz saç modellerinde genellikle topuz kısmının örgü olduğu model çok beğeniliyor. Uzun duvaklı ya da yüksek yakalı gelinlikler için örgü topuz gelin saçı modelleri daha güzel bir görüntü yaratıyor.

Uzun Gelin Saçı Modelleri

Gelinler genelde evlenecekleri sene saçlarını kestirmemeye özen gösterirler. Bunun nedeni beğendikleri saç modelini rahatça yaptırmak istemeleridir. Kısacası uzun saçlı gelinler her zaman şanslıdır. Genel olarak uzun gelin saçı modelleri dalgalı ve bukleli olarak kullanılır. Saçın arka tarafına tutturulan çiçekler, taçlar ve salaş örgülerle süslenen uzun gelin saçı modelleri havalı ve zarif durmaktadır.

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı modelleri arasında kısa saçlı gelinler için farklı seçenekler var. Ensede ya da kulakta biten saçlar için kırık maşalı dağınık saç modelleri yapılabilir. Başın hemen üstünde ya da tek bir yanında büyük bir örgü ile saçın kalan bölümüne ıslak görünüm verilerek asil bir imaj çizilebilir. Ayrıca minik taçlar ya da saçın ortaya ayrılarak geriye doğru sabitlendiği modeller de tam kısa saçlı gelinlere göre.

Taçlı Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı modelleri listemizde taçlı saç stilleri de var. Taçlı gelin saçı modelleri genellikle askılı prenses gelinliklere çok yakışıyor. Uzun ve kısa saçlara uygulanabilen farklı taçlarla gerçekten bir prenses görünümü elde etmek mümkün. Tam ya da yarım topuz gelin saçı modelleri için taçlar oldukça hareketlendirici ve dikkat çekici bir seçenek olacak.

Maşalı Gelin Saçı Modelleri

Maşalı gelin saçı modelleri de tüm gelinlere yakışan cinsten. İri dalgalı ya da yarı toplu maşalı saç modelleri balık stil gelinliklerle çok güzel duruyor. Açık maşalı saçlar üzerinde rengarenk çiçekli taçlar saf ve doğal bir görüntü yakalamayı sağlıyor. Dolayısıyla gelinlerin en çok tercih ettiği gelin saçı modelleri arasında maşa ile yapılanlar yer alıyor.

Atkuyruğu Gelin Saçı Modelleri

Klasik gelin saçı modelleri arasında bulunan atkuyruğu gelin saçı modeli, oval yüz hatlarına sahip gelinlerde çok güzel duruyor. Yandan ve ense hizasından yapılacak at kuyruğu gelin saçı modelleri çok zarif bir gelin olmanızı sağlayacak. Omuzlarınızı açık bırakan bir gelinliğiniz varsa mutlaka atkuyruğu saç modellerine göz atın .

Yandan Toplu Gelin Saçı Modelleri

Fransız gelin saçı modelleri olarak da karşınıza çıkabilecek yandan toplu gelin saçı modelleri, saçların belli bir bölgede yoğun tutularak topuz yapılması ya da toplanmasıdır. Bu gelin saçı modeli, romantik ve Retro havada geçecek bir düğün için idealdir.

Gelin Başı Modelleri Tesettür

Gelin saçı modelleri sadece saçı açık gelinler için değil elbette. Gelin başı modelleri tesettür olarak da yapılabiliyor. Tesettür gelinliği olanlar için gelin başı modelleri gelinlikle aynı renklerde başörtüleri, çiçekler, taşlı tokalar ve çeşitli saç aksesuarları ile renklendirilerek kullanılıyor.

Saçınız Nasıl Olursa Olsun Düğün Gecenizin En Güzeli Sizsiniz!

İster dağınık gelin saçı modelleri arasından seçim yapın isterseniz taçlı gelin saçı modelleri tercihiniz olsun, düğününüzde en güzel siz olacaksınız. Yine de bu önemli günde görünüşünüzün sizin için hüsran olmamasını istiyorsanız profesyonel gelin kuaförlerinden destek almalısınız. Hayalinizdeki bir düğün için işinizi şansa bırakmamalısınız.

W Hair Concept olarak alanında uzman gelin kuaförlerimizle sizleri en önemli gününüze hazırladığımızı hatırlatmak isteriz. Düşlediğiniz gelin saçı modelini anlatın, biz hayalinizi gerçekleştirelim…

[widget-131]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53