W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Uzun Saçlı Erkekler İçin Saç Bakımı Yöntemleri

Uzun Saç Sevenler ve Saç Uzatmak İstiyorum Diyenler Buraya!

Toplum standartlarının dışında gezinmeyi seven cesur erkeklerin tercihi uzun saçlar, doğru bakım yapıldığında çok çekici görünür. Uzun saçlı erkekler için saç bakımı çok fazla vakit alan bir durum gibi gözükebilir, fakat aslında basit uygulamalarla da saç bakımı yapmak mümkün. Uzun saçlara sahip erkeklerdenseniz veya saç uzatmak istiyorsanız, sizin için bazı önerilerimiz var.

Uzun saçlı erkekler için saç bakımı kolay yöntemlerle de yapılabilir. Sizi endişelendiren durumlar varsa bunları fazla düşünmeyin ve uzun saçlarınızın keyfini çıkarın. Çünkü uzun saçlı erkekler için saç bakımı yöntemleriyle keçe gibi görünen saçlar, kırık saç uçları, kabaran saç telleri yok edilebilir.

Doğru saç bakımıyla uzun saçlı erkekler de mutlu hissedebilir. Saçlarınızın daha canlı, parlak, güçlü görünmesi için yapılan uzun saçlı erkekler için saç bakımı, birkaç basit uygulamayla hem kuaförde hem de evde yapılabilir. Kuaförünüz saçınızın bakımıyla ilgili her türlü bilgiye zaten sahip, ama sizin için bu bilgiler çok önemli. Mutlaka aklınızdan çıkarmayın ve erkek uzun saç bakımı için gerekli olduklarını bilin.

Uzun Saçlı Erkeklerde Saç Bakımı İçin Bilinmesi Gerekenler

Uzun ve gösterişli saçlarınız için kısa saçlardan farklı bir bakım uygulamanız gerekir. Uzun saçlı erkekler için saç bakımı aşırı uğraş gerektiren yöntemlerden oluşmadığından, kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Erkeklerde uzun saç bakımı önerileri:

  1. Islak saçlarla durmayın.

Uzun saçlı erkekler genellikle yaz aylarında saçlarını yıkayıp çıkmayı severler. Hatta ıslak saçlarını topuz yaparak kullanırlar. Siz de bu şekilde uzun saçlarınızı kullanıyorsanız ya da kullanmaya eğilim gösteriyorsanız, saçlarınıza çok fazla zarar vereceğinizi bilin. Saçlarınızın sönük ve bakımsız görünmesinin yanında, saç dokusunun yıpranmasına sebep olan bir uygulamadır. Saçlarınızı korumak için mutlaka yıkama sonrası yıpratmadan fazla ıslaklığını alın. 

  1. Şampuan seçiminize özen gösterin. 

Uzun saçlı erkekler için saç bakımı yaparken öncelikle saçın temizliği konusu gündeme gelmeli. Bakımlı görünmesi gereken uzun saçlarınız için kullanacağınız şampuanın saç tipinize özel olması gerekiyor. Uzun saçlı erkekler için şampuan seçimi, kısa saçlı erkeklere göre çok daha önemlidir diyebiliriz. Çünkü saçınızın nasıl görüneceğini şampuanınız belirleyecek. Saçlarınızı temizlerken bakımlı gösteren şampuanı mümkünse kremli olanlardan tercih edin. Ayrıca saçlarınızı yıkadığınız suyun çok fazla sıcak olmamasına dikkat edin.

  1. Saç kremi kullanın.

Kullandığınız şampuan kremsizse mutlaka ayrıca saç kremi kullanmaya özen gösterin. Uzun saçlı erkekler bu konuyu atlayabiliyor ancak saçların keçe gibi görünmesini istenmiyorsa ve kolay taranması bekleniyorsa bu gerekli.

  1. Saç uçlarınızdaki kırıkları aldırın.

Uzun saçlı erkekler için verilebilecek en önemli tavsiye kırıkları kontrol altına almaktır. Kadınların fazlasıyla önem verdiği bu konuyu lütfen atlamayın. Uzun saçlı erkeklerde saç bakımı yapılırken saç uçlarının kestirilmesi, daha sağlıklı bir uzama için gereklidir ve olması gerekendir. Kötü görünen saçların uzamasının da hiçbir manası yok. 

  1. Saç bakım maskesi ve serumu kullanın.

Saçlarınıza uzun saç bakım maskesi ve erkeklerde uzun saç için etkili saç serumlarını kullanmanız gerekiyor. Bu maskeler ve serumlar saçlarınızın hızlı uzamasına, saç tellerinde nem tutunmasına, saç derinizin uyarılmasına neden olur. Böylece saçlarınız hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzayan erkek saçlarına dönüşür. 

  1. Doğal yağlarla saç bakımı yaptırın.

Erkek uzun saç bakımı için olmazsa olmazlardan biri saç bakım yağlarıdır. Kuaförünüz de bu bakım yağlarıyla saç derinize masaj yapar ve hızlı uzayıp beslenmelerine katkı sağlar. Uzun saçlı erkekler için saç bakımı işlemlerinin vazgeçilmez aşaması, saç derisine yağlarla masaj yapmak ve foliküllerin büyümesini uyarmaktır.

Uzun Saçlı Erkeklere Özel Bakım

Hem kuaförde yaptırdığınız bakımlarla hem de evde uyguladığınız işlemlerle uzun ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun anlamı şudur; kuaförde yaptırdığınız uzun saç bakım işlemlerini mutlaka evde de devam ettirmelisiniz. Saç bakımınızın sürekliliği için önemlidir. 

Kuaförde uygulanan maskeleri ve serumları evde de düzenli olarak uygulamanız önemlidir. Uzun saçlı erkekler için şampuan seçimi de yine dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aynı şekilde, yıkama ve kurutma yöntemlerini de evde tıpkı kuaförünüzün uyguladığı gibi yapmalısınız. Yoksa saçlarınız hızlıca bakım öncesindeki haline geri dönebilir.

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53