W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Pedikür Nasıl Yapılır? Ayak Bakımı Rehberi

Sağlıklı Ayaklar ve Tırnaklar İçin Ayak Bakımının Önemi –Erkek Pedikür Nedir?

Ayak anlamına gelen ”pedi” ve bakım anlamına gelen “cure” kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkan ve Fransızcadan dilimize geçen pedikür, kökeni Eski Mısır’a kadar uzanan son derece eski bir sağlık hizmetidir.

Gün içinde uzun süre kapalı ve havasız ortamda kalan ayaklarımız bakıma fazlaca ihtiyaç duymaktadır. Çeşitli tırnak rahatsızlıklarının giderilmesi ve ayak tırnaklarımızın çok daha bakımlı görünmesi adına pedikür uygulamaları oldukça etkilidir. Kalın bir dokuya sahip olan erkekler de ise pedikür yapına dikkat edilmelidir. Erkek pedikür nasıl yapılır ve erkek pedikür yapımı sırasında hangi işlemler gerçekleştirilir? Sağlık ayak tırnaklarına sahip olmak isteyen kişiler erkek pedikür yapımı hakkında merak ettikleri tüm detayları bu sayfada bulabilirler.

Erkek Pedikür Yapımı Aşamaları

Ayda veya 2 ayda bir yapılması tavsiye edilen pedikür uygulaması tırnak rahatsızlıklarının önüne geçerek ayak sağlığımız için adeta bir bariyer görevi görmektedir. Peki, erkek pedikür nasıl yapılır? Erkek pedikür önemi sağlığımız açısından ne derece etkilidir? İşte ayak sağlığını önemseyenler için erkek pedikür aşamaları:

  1. Erkek pedikür uygulamasına başlanırken tırnaklar yağ gibi dokulardan temizlenir. 
  2. Daha sonra ayak tırnaklı istenilen boyutta kesilerek pediküre hazır hale getirilir.
  3. Tırnaklar uygun boyuta geldiğinde ayaklar ılık bir losyonda bir süre bekletilerek yumuşatılır.
  4. Uygun yumuşaklığa gelen tırnak etleri manikür araç ve gereçleri ile temizlenir. Fazla etler pedikür makası ile kesilir.
  5. Tırnaklar törpülenerek uygun hizaya getirilir ve erkek pedikür yapımı noktasında hoş bir görünüm saplanır
  6. Ayakların rahatlaması ve erkek pedikür noktasında verimli sonuç alınması için ayaklara peeling ve masaj uygulanır.

Pedikür Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Evde yapılabildiği gibi profesyonel bir hizmet alınarak uygulanması tavsiye edilen erkek pedikür yapımı için uzman kişilerden yardım almak pedikür uygulamasının verimli olması açısında son derece önemlidir. Özellikle tırnak rahatsızlıkları olan kişiler mutlakla profesyonel bir yardım almalıdır. Peki, erkek pedikür yapımı noktasında nelere dikkat edilmelidir?

Profesyonel yardım alacağınız yerin hijyenik bir yapıya sahip olması erkek pedikür yapımı adına oldukça önemlidir. Erkek pedikür yapımı öncesinde kullanılacak araç ve gereçlerin yeterince temiz olduğundan emin olmalı gerekli durumlarda kendi kişisel pedikür setinizi kullanmalısınız. Pedikür öncesinde ayaklarınızı yeterince yumuşamasına dikkat etmelisiniz yeteri düzeyde yumuşamayan tırnaklarda batık gibi sorunlar meydana gelebileceğini unutmamalısınız. 

Erkek pedikür yapımı sırasında tırnak kesimi de oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir. Tırnaklarınızın yeteri boyutta ve düzgün kesilmemesi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Profesyonel bir yardım alarak siz de daha sağlıklı ayak dokusunu ve ayak tırnaklarına sahip olabilirsiniz!

Profesyonel Bir Pedikür İçin Erkek Pedikür Kuaför Seçimi ve Erkek Pedikür Kuaför Fiyatları

Tırnak sağlığını ve ayak bakınız noktasında erkek pedikür yapımı tercih ediyorsanız mutlaka bir saha araştırması yapmalı profesyonel kuaför salonu ya da pedikür uzmanı ile iletişime geçmelisiniz. 

Yaklaşık olarak bir ay kalıcı bir ayak tırnak bakımına sahip olmanızı sağlayacak pedikür uygulamaları için kuaför salonları ile görüşebilir ve fiyat listesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Erkek pedikür fiyatları, güncel olarak 100 TL civarında seyrederken uygulamaların profesyonelliğine göre bu fiyat artış gösterebilmektedir.

Kuaför seçiminiz sırasında kuaför salonunun sahip olduğu donanım ve konfor, araç ve gereçlerin kalitesi, pedikür uzmanları ve salonun sahip olduğu konum pedikür fiyatları ve seçimi noktasında oldukça etkilidir.

[widget-139]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53