W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Ağda Sonrası Cilt Bakımı - Vücudunuz Tahriş Olmasın!

Erkek Ağda Sonrası Cilt Bakım Nasıl Olmalı? 

İstenmeyen tüylerin kökten ve uzun süreli temizlenmesi için ağda uygulaması son derece etkili bir yöntemdir. Fakat bu uygulama sırasında ağdanın yalnızca tüyler ile değil deri ile de teması gerçekleşmekte ve cilt daha da hassaslaşmaktadır.

Ağda sonrası hassaslaşan ve yumuşayan cilt dokumuza daha incelikli davranmamız sivilce, kızarıklık gibi cilt sorunlarının oluşmasını önleyecektir. Bu noktada erkek ağda sonrası cilt bakımı oldukça önemlidir. Peki, erkek ağda sonrası cilt bakımı nasıl olmalıdır? Erkek ağda sonrası cilt bakım teknikleri nelerdir? Gelin, sizler için derlediğimiz erkek ağda sonrası cilt bakımı detaylarını ve erkek ağda sonrası cilt bakımı önerileri listesini birlikte inceleyelim.

5 Kolay İpucu İle Erkek Ağda Sonrası Cilt Bakım Önerileri

Erkekler için ağda sonrası cilt bakımı detaylarına geçmeden önce, ağda yaptıracağınız alanın hijyen kurallarını uyumlu olması ve ağda sırasında kullanılan araç ve gereçlerin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Sıcaklığı uygulamaya müsait olan bir ağda tercih etmeniz daha verimli sonuç almanızı sağlayacaktır.

Peki, ağda erkek ağda sonra cilt bakımı noktasında nelere dikkat etmelisiniz? 

  1. Öncelikle ağda sonrasında alkollü bir ürün kullanmamalı hassas olan cildinizi tahriş etmemelisiniz. Ağda sonrası alkollü ürünler yerine peeling uygulayarak vücudunuzu ve ağda yapılan bölgeyi rahatlatabilir erkek ağda sonrası cilt bakımı noktasında ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz. Peeling uygulaması ile ağda sonrası sivilce oluşumunu önlemeniz de son derece önemlidir.
  2. Erkek ağda sonrası cilt bakımı hassas ve yumuşak bir doku kazanan cildinizi nemlendirici ve doğal yağ gibi ürünlerle yatıştırabilirsiniz. Eğer ağda sonrası terleme sorunu yaşıyorsanız deodorantlardan uzak durmanızı ve bebek pudrası kullanmanızı önermekteyiz.
  3. Ağda öncesi vücudunuza soğuk kompleks uygulayarak kıl kökleriniz ağdaya hazırlarken ağda sonrasında aynı soğuk kompleks ile cildinizi canlandırabilir ve rahatlatabilirsiniz.
  4. Erkek ağda sonrası cilt bakımı yüz tekniklerine ve erkek ağda sonrası cilt bakımı vücut ürünlerine oldukça dikkat etmeli sivilce oluşumunun önüne geçmek amacıyla yüzünüze peeling yapmayı aksatmamalısınız.
  5. Ağda sonrasında çıkan tüylerinizi tıraş bıçağı ile almaya devam etmemeli tüy döngünüzü bozmamalısınız.  

Erkek ağda sonrası bakım teknikleri ile cildinizi koruyabilir, tahriş oluşumunun önüne geçerek sivilce gibi sorunların oluşmasını önleyebilirsiniz.

Erkek Ağda Sonrası Cilt Bakımı Noktasında Yapmamanız Gerekenler

 Erkek ağda sonrası cilt bakımı ve cildin korunması noktasında ilk 12 saat oldukça önemlidir. Bu 12 saat içerisinde duş alınmaması havuz ve denize girilmemesi son derece önemlidir. 

Su kullanımı haricinde erkek ağda sonrası cilt bakımı noktasında dikkat edilmesi ve uygulanmaması gereken bir diğer unsur ise kimyasal ve alkollü ürün kullanımlarıdır. Cildinizin oldukça hassaslaştığı erkek ağda uygulaması sonrasında kolonya, deodorant gibi ürünleri kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Cildinizi yıkarken sabun kullanmamalı cilt kuruluğuna yol açamamaya dikkat etmelisiniz. Kolonya, sabun, parfüm ve deodorant gibi ürünlerin yerine doğal yağlar kullanarak hem cildinizi yumuşatabilir hem de canlandırabilirsiniz.

[widget-140]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53