W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Doğru Bir Erkek Ağda Kullanımı Nasıl Olmalıdır? – İstenmeyen Tüylere Veda Edin!

Erkek Ağda Kullanımı Aşamaları Nelerdir?

Doğru bir erkek ağda kullanımı noktasında doğru zamanı beklemeniz ve cildinizi ağda işlemine hazırlamanız gerekmektedir. Cilt yapınız her an ağda yapmaya müsait olmayabilir. Ağda yapmadan önce cildinizi temizlemeniz ve kirden arındırmanız gerekmektedir.

Ağda yapımı öncesinde cildinize bebek pudrası sürmeniz ağda sırasında hissedeceğiniz acıyı büyük ölçüde azaltacaktır. Doğru bir erkek ağda kullanımı ve doğru erkek ağda yapımı için ağda işlemine her açıdan hazır olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Hazır olduğunuzdan emin olduğunuzda ağda işlemine başlayabilirsiniz.

Erkek Ağda Kullanımı Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Erkek ağda kullanımı sırasında doğru bir erkek ağda kullanımı gerçekleştirmek ve doğru erkek ağda yapmal için ağdanın ısı derecesinden ağda bantlarının boyutuna kadar birçok küçük detay büyük önem arz etmektedir. Doğru bir erkek ağda kullanımı nasıl olmalıdır ve doğru bir erkek ağda kullanımı nasıl yapılır sorularının ilk cevabı ağda kullanımının doğru ve eksizsiz araç ve gereçlerle gerçekleştirilmesi yönünde olmalıdır.

Ağda bandı boyutları ağda kullanımına ve ağdanın uygulanacağı bölgeye uygun olarak ayarlanmalıdır. Ağda bandı boyutlarının yanında tüylerin ağda işlemi ile alınacak derecede uzun olması da gerekli olan faktörler arasındadır. Ağda sırasında tüyler ne çok kısa ne de çok uzun olmalıdır. Kısa tüyler ağda sırasında zorluk yaratırken uzun tüyler ise canınızın acımasına neden olabilmektedir.

Etkili bir ağda işlemi için ağdanın soğumanda cilde uygulanması gerekmektedir. Soğuyan ağda tüyler ile gerekli teması kuramayacak ve ağda işlemi gerçekleştirilemeyecektir. Bu nedenle ağda ısıtıldıktan kısa süre içerisinde cilde uygulanmalı mümkünse işlem sırasında ağdanın ısı derecesi korunmalıdır.

Ağda işlemi gerçekleştirildikten sonra oldukça hassaslaşan cilt nemlendirici ve pudra gibi zararsız ve alkolsüz ürünlerle yumuşatılmalı ve rahatlatılmalıdır. Bu işlem hem cildinizin rahatlamasını sağlayacak hem de acınızı hafifletecektir.

Sir Ağda Bandı Kullanımı - Erkek Ağda

Doğru erkek ağda yapma noktasında pratik yönü ile sıklıkla tercih edilen sir ağda bantları, diğer ağdaların aksine yapısında şeker bulundurmaması yönüyle tüylerinizin seyrekleşmesine yarar sağlamaktadır. Sir ağda bandı kullanılırken ağda yapılacak bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösterilmedir. 

Ağda bantları uygulanacak bölgeye uygun boyutlarda tüylerin çıkış yönünün ters doğrultusunda yapıştırılmalı ve tek seferde çekilmelidir. Ağda bantlarının cilde teması noktasında hava boşluğu kalamamasına dikkat edilmedir. Hava boşluğu ağda bantlarının etkisini yok edebilmektedir.

Ilık Ağda Kullanımı - Erkek Ağda

Oldukça fazla tercih edilen ağda türlerinden birisi olan ılık ağda, ağdanın ısıtılması ve yumuşatılması ile kullanım hazır hale gelmektedir. Ağda için en uygun ısı derecesi vücudunuzla doğru orantılıdır. Ilık ağda kullanımı sırasında ağdanın yumuşak olmasına dikkat edilmeli ağda zor sürülüyorsa ve sert bir kıvamdaysa beklenmelidir.

Yeteri kadar yumuşayan ağda gerekli kıvama gelince bir araç yardımı ile tüylerin çıkış yönünün tersi hizasında uygulanmalıdır. Ağda bandının tek seferde çekilmesi ılık ağda kullanımında verimli sonuç alınması açısından oldukça önemlidir.

Düzenli Bir Ağda Planı İle İstenmeyen Tüylere Kesin Çözüm

Ağda uygulamasının verimli olması ve doğru bir erkek ağda kullanımının gerçekleştirilmesi noktasında düzenli ağda işlemi yapılması gerekmektedir. Ağda işlemini tüylerinizin uzunluğuna uygun olarak belirli aralıklarda gerçekleştirmeniz. İstenmeyen tüyleriniz zamanla azalmasına ve kıl köklerinizin seyrek bir hal alamsına fayda sağlayacaktır.

Takviminizi işaretleyin ve düzenli bir ağda planı uygulayarak istenmeyen tüylerinizden kesin bir yolla kurtulun!

[widget-140]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53