W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Evde Yapılabilecek Erkek Cilt Bakımı Önerileri – Pratik Cilt Bakım Teknikleri

Herkesin Kolayca Yapabileceği Erkek Cilt Bakım Önerileri – Erkekler İçin Evde Cilt Bakımı Rehberi

Kadınlara oranla çok daha kalın bir cilt dokusuna sahip olan erkekler için cilt bakımı cildin yumuşaması ve kirlerden arınması için oldukça önemlidir. Düzenli bir erkek cilt bakımı canlı ve sağlıklı bir cilt için başvurulacak temel yoldur.

Yoğun tempoları içerisinde bakıma vakit ayıramayanlar veya cilt bakımına ek olarak evde pratik çözümler arayanlara kolay ve hızlıca yapılabilecek pratik cilt bakım önerilerini sizler için derledik. Sizde erkek cilt bakım önerileri evde yapılacak kolay yollarla daha parlak bir cilde sahip olabilir cildinizi kirlerden arındırabilirsiniz.

Cilt Bakımına Vakit Ayıramayanlar İçin Kolay Çözümler – Evde Erkek Cilt Bakımı 

Peki, evde erkek cilt bakım teknikleri uygulamak istiyorsanız neler yapabilirsiniz? Hiç kuşkunuz olmasın erkek cilt bakımı evde de kolaylıkla yapılabilir. Belki de rutininiz haline gelecek ve düzenli bir evde erkek cilt bakımı uygulamanızı sağlayacak birbirinden kolay cilt bakım tekniklerini sizler için derledik. İşte en kolay evde erkek cilt bakım önerileri:

  • Cilt Temizliği ile Cildinizi Kirlerden Arındırın

Sağlıklı bir cildin ilk yolu cilt temizliğinin eksiksiz ve düzenli olarak sağlanmasıdır. Kirlerden arındırmadan yaptığınız her evde erkek cilt bakımı uygulaması istediğiniz sonuçları almanıza neden olacaktır. Bu sebeple işe ilk olarak cildinizi temizlemekle ve daima temiz tutmaya özen göstermekle başlamalısınız.

Cilt temizliğinizi yaparken sabun gibi ürünleri kullanmamalısınız. Sabunlar cildin Ph seviyesini düşürerek kuruluğa ve çatlaklara yol açmaktadır. Unutmayınız ki cildinizin canlı görünmesi ve evde erkek cilt bakımı uygulamalarının verim olması için cildinizin ne dengesinin korunması son derece önemlidir. 

  • Peeling ve Maskeler İle Cildiniz. Canlandırabilirsiniz!

Erkekler kadınlara oranla yaklaşık olarak %25 daha kalın bir deriye sahiptir. Kalın bir deri adına evde erkek cilt bakımı teknikleri oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Bu sebeple cildinizin diama nemli ve canlı tutulması oldukça önemlidir. Evde yapabileceğiniz pratik maskeler ve hafta da 1-2 kere uygulayacağınız peelingler ile cildinizin daima parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Her Mevsim Güneş Kremi Kullanın Cildinizi Zararlı Işınlardan Koruyun

Daha canlı bir cilt için Güneş kremleri yalnızca yaz mevsiminde ve tatillerde kullandığınız bir ürün olmaktan çıkıp evde erkek cilt bakımı rutininizde vazgeçilmez bir hale gelmeli. Güneş ışınları sağladığı D vitamini ile her ne kadar yararlı bir fırsat olsa da uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak cildiniz adına son derece zararlı ve tehlikelidir. Hem fazla güneş ışınına maruz kalmayı önlemek hem de cildinizi daima nemli tutmak için yaz kış fark etmeksizin güneş kremi ve nemlendirici kullanmaya özen göstermelisiniz.

  • Tonik Kullanarak Sivilcelerin Önüne Geçebilirsiniz

Cilt temizliği noktasında yalnızca yüz yıkamak yeterli olmayabilir. Bu sebeple tonik kullanımı da cilt temizliğinin vazgeçilmez parçası olmalıdır. Eve kolayca yapabileceğiniz tonikler ile cildinizi derinlemesine temizleyebilir ve sivilce, siyah nokta gibi oluşumların önüne geçebilirsiniz.

Peki, erkekler için evde cilt bakımı yaparken kullanabileceğiniz doğal tonikler nelerdir? Doğal temizleyici özelliği taşıyan bu ürünler erkekler için evde cilt bakımı noktasında oldukça pratik ve yararlıdır. Gül suyu, papatya çayı ve elma sirkesi gibi ürünleri cildinizi temizlemek ve kirlerden arındırmak için kullanabilirsiniz.

  • Yeterli Beslenerek Cildinize Canlılık Kazandırabilirsiniz

Bazı erkek cilt bakımı öneriler evde uygulanması açısından son derece kolaydır. Sağlıklı bir beslenme düzeni de bu önerilerden birisidir. Sağlık ve düzenli bir beslenme rutini vücut sağlığınızla doğrudan etkilidir. Beslenme düzeninize dikkat edere ve bolca meyve, sebze tüketerek cildinizi canlı tutabileceğinizi biliyor muydunuz? Yeteri kadar besin aldığınız sürece cildiniz parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü korumaya devam edecektir. Daha sağlıklı bir cilt için daha sağlıklı besinler tüketmelisiniz.

Evde Erkek Cilt Bakımı Önerileri Noktasında Temel Madde: Su İçmeye Özen Gösterin

Uzmanlar bir erkeğin günde 3.7 litre sıvı alması gerektiğini belirtiyor ve ekliyor su cildinizin canlı ve parlak görünmesi açısından son derece önemlidir. Evde yapılabilecek erkek cilt bakımı önerileri noktasında oldukça kolay ve fakat önemli bir madde olan su tüketimi vücut sağlığımız açısından önemli bir unsurdur.

Cildinizin su gibi berrak, parlak ve pürüzsüz bir yapıya sahip olmasını istiyorsanız evde erkek bakımı cilt öneriler noktasında en kolay fakat en önemli unsurlardan birisi olan su içmeye özen göstermelisiniz. Daha canlı bir cilt için su içmeye özen gösterin.

[widget-143]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53