W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Cilt Tiplerine Göre Erkek Cilt Bakımı – Cildinize Özel Cilt Bakımı Uygulaması

Size En Uygun Cilt Bakımı Uygulaması İle Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olun

Hangi cilt tipine sahip olursanız olun ürünler ve uygulamalar farklılık gösterse de rutininiz aynı olmalıdır. Cilt tiplerine göre erkek cilt bakımı noktasında, rutin bir cilt temizliğinin uygulanması, nemlendirici kullanımı be cilt maskesi ile cildin desteklemesi son derece önemli uygulamalardır.

Gerek kuaförünüzün yönlendirmesiyle gerek evdeki koşullarla cilt tiplerine göre erkek cilt bakımı noktasında birkaç küçük püf noktayla siz de sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Erkek Cilt Tipleri Nelerdir? Erkek Cilt Tipleri Çeşitleri

Peki, cilt tipinize göre kendinize en uygun cilt bakımını nasıl gerçekleştirebilirsiniz? İşe ilk olarak cilt tipinizi tanımak ve cilt tipleri arasındaki farklıları öğrenmekle başlayabilirsiniz. Cilt tiplerine göre erkek cilt bakımları, kullanılan ürünlerden uygulamalara hatta cilt bakım uygulamalarının süresine kadar değişkenlik gösterebilmektedir.

Cilt tiplerine göre erkek cilt bakımı önerileri noktasında fayda sağlamanız ve bilgi edinmeniz için gelin birlikte cildinizi tanıyalım. Cilt tipleri dokularına göre; yağlı, karma, hassas, kuru ve normal cilt olarak adlandırılmaktadır.

Bu cilt türlerinden hangisine sahip olduğunuzu öğrenerek kendi adınıza rutin kişisel bakımınızı gerçekleştirebilir sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Erkek Cilt Tipini Nasıl Anlarız? Cilt Tiplerine Göre Erkek Cilt Bakımı Tüyoları

Cilt tipinizin hangisi olduğunu mu merak ediyorsunuz? Cilt tiplerine göre erkek cilt bakımı tüyoları edinmek için cilt tipinizi keşfetmeye hazır mısınız?

Cilt tipinizi kişisel gözlemlerinizle kolayca kavrayabilirsiniz. Bunu yanında kesin bir bilgiye sahip olmanız için uzmanlardan yardım almanızı da tavsiye etmekteyiz. Cilt tipi analizi yaptırarak hangi cilt tipine sahip olduğunuzu kesin ve kolay bir yöntemle öğrenebilirsiniz. 

Cilt tipinizi öğrendiniz. Peki, şimdi sırada ne var? Elbette, cildinize ve kişisel bakımınıza fayda sağlayacak birbirinden yararlı cip tiplerine göre erkek cilt bakım önerileri! Gelin, birlikte erkek cilt tiplerine göre cilt bakımı noktasında temel bilgileri bir göz atalım. Erkek cilt tiplerine göre cilt bakımı tüyoları:

  • Hassas Cilt Erkek Cilt Bakımı

Son derece nazik bir yapıya sahip olan hassas ciltler, dış etkenlere hızlıca cevap vermektedir. Hassas cilt yapısına sahipseniz cildinizi güçlendirmek ve korumak adına profesyonel bakım ürünlerini kullanabilir bu ürünlerle cildinizi dış etkenlerden koruyacak bir bariyer oluşturabilirsiniz.

  • Karma cilt erkek cilt bakımı

En yay cilt tipi olan karma ciltte yüzün bir kısmı yağlı cilt özelliği gösterirken bir kısmı ise kuru cilt özelliği göstermektedir. Farklı özelliklere sahip karma bir cilt yapısının tek bir yüzde bulunması nedeniyle karma cilt yapısına sahip olan kişiler kombine ürünler tercih ederek iki cilt tipine de uyum sağlamasınız.

  • Yağlı Cilt Erkek Cilt Bakımı:

Yağlı cilt tipileri aşırı sebum üretimi sebebiyle nem dengesinin bozulması sonucunda karşımıza çıkan cilt türüdür. Yağlı ciltlere özel olarak hazırlanan su bazlı ve yüksek nemli ürünlerle cildin nem dengesi kontrol altına alınabilmektedir.

  • Kuru Cilt Erkek Cilt Bakımı:

Yağlı cilt tipinin tam karşıtı olarak karşımıza çıkan kurucu ciltlerde cilt yapısına bağlı olarak çatlak oluşumları oldukça farklıdır. Kuru cilt tipine sahip erkekler cilt sağlığını korumak için nemlendirici kullanmaya özen göstermelidir.

  • Normal cilt erkek cilt bakımı:

Normal cilt tipleri bakımı açısından oldukça kolay bir cilt tipidir. Cildin sahip olduğu dengeli nem oranını koruyarak cildinize en etkili bakımı uygulayabilirsiniz. Cildin nem oranını korumak adına rutin cilt temizliğinizi gerçekleştirmek oldukça faydalı olacaktır.

Cilt Tiplerine Göre Erkek Cilt Bakımı İçin Kuaför Seçimi – Cilt Tiplerine Göre Erkek Cilt Bakımı Fiyatları

Sahip olduğunuz cilt tipleri noktasında kullandığınız ürünler ve ürün miktarları farklılık gösterse de cilt temizliği her cilt tipine sahip erkekler için oldukça önemlidir. Cilt tiplerine göre farklılık gösteren ürünler, cilt bakımı bütçeniz açısından da farklılıklar yaratabilmektedir.

Evde bakım teknikleri uygularken dahi kullandığınız ürünler açısından bir uzman tavsiyesi almanızı önermekteyiz. Bu açıdan düzenli olarak gittiğiniz bir kuaför salonu varsa uzmanlara danışarak cildinize en uygun cilt bakımını uygulayabilirsiniz.

Cilt tipinize göre erkek cilt bakımı için kuaför seçimi yaparken, kuaför salonun sektördeki deneyimine ve alanında uzman kadrosuna dikkat etmelisiniz. 

Hangi cilt tipine sahip olursanız olun sağlıklı bir cilt için cilt bakımınızı aksatmamaya özen gösterin!

[widget-143]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53