W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Düğün Öncesi Saç Bakımına Dair Bilmeniz Gerekenler!

Işıl Işıl Parlayan Saçlarınızla Tüm Dikkatleri Üzerine Çekeceksiniz! 

Saçlarınızı düğün gününe en iyi şekilde hazırlamaya ne dersiniz? Kolay şekil verilebilecek kadar yumuşak ve hacimli saçlara sahip olmak için yapmanız gerekenler var. Özellikle saçlarına düzenli olarak bakım yaptırmayan kadınlar, sertlik ve kuruluk gibi sorunlarla karşılaşabiliyor. Saçlarınızın nem dengesini yerine getireceğiniz, ışıltılı bir görünüm sağlayacağınız düğün öncesi saç bakım önerilerimizle hayallerinizdekinden bile daha güzel olacaksınız! 

Evde Uygulanan Saç Bakımı Yeterli Değil!

Evde basit yöntemlerle uygulanan saç bakımları, günlük yaşamda kurtarıcı olabilir ama düğün gününüz için mutlaka bir profesyonelden destek almalısınız. Saçlarınızın pürüzsüzce süzülmesi ve hacimli durması için evde hazırlanan bakım kitleri hem yeterli değil hem de birçok kimyasal içerdiği için saçınıza zarar verme olasılığı yüksek… 

Düğün Öncesi Bakım Önerileri

Düzenli bakım yaptırıyor olsanız bile düğün saçınızın hem doğal hem de sağlıklı görünmesi için saç bakımınıza iki aylık bir zaman dilimi ayırmanız gerekebilir. Çünkü saçın kendine gelmesi ve doğal dengesine kavuşması için bu periyot anca yeterli oluyor. Peki, düğün öncesi hangi saç bakım işlemleri uygulanır, biliyor musunuz?

  • Kırıklardan Kurtulun

Düğün öncesi bakım önerilerimizin ilki, kesim. Saçınıza güzel bir doku kazandırmanız ve daha canlı bir görünüm elde etmeniz için güzel bir kesim yaptırmanızda fayda var. Saç düzleştiricisi ve maşa gibi aletlerin yoğun ısısına maruz kalan saçlarda oluşan kırıklar, cansız ve kuru bir görünüm veriyor. Düğün öncesi saç bakımı yaptırmak isteyenlerin ilk adımı, belirtilen periyotta saça bu tarz ısı verici aletlerle müdahale etmeyi bırakmak olmalı. 

  • Vitaminle Destekleyin

Düğün öncesinde, saç tellerine nem desteği sağlayan A vitamini, kırıkları onaran folik asit ve saç tellerinin ışıltısını koruyan C vitamini takviyesi yaparak saçlarınızı besleyebilir, doğal görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

  • Keratin Bakımı Yaptırın

Düğün öncesi saç bakımının en önemli aşaması keratin bakımı. Düzenli olarak yaptırdığınız keratin bakımla incelmiş saç tellerinizi onarabilir, kimyasalların yıprattığı saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. 

  • Dengeli ve Doğru Beslenin

Yeşil yapraklı sebzeleri bolca tüketeceğiniz bir beslenme programı oluşturarak kısa sürede sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca düzenli ve yeterli miktarda su tüketmeye özen göstererek de nem dengenizi koruyabilirsiniz.

  • Kuaförde Saç Bakımı Yaptırın 

Daha güçlü ve parlak saçlar için düğün öncesi saç bakımı maskelerini uygulayabilir, fotoğraf karelerinde saçlarınızın nasıl daha canlı durduğunu fark edebilirsiniz. 

  • Daha Az Şampuan Kullanın

Çok fazla şampuan kullanmanın, saçları kuruttuğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Düğüne yaklaşık iki ay kala, haftadan üç kereden fazla şampuan kullanmamaya özen gösterebilirsiniz. Yine de saçlarınızı her gün yıkama ihtiyacı hissediyorsanız günlük kullanım için uygun olan şampuanları tercih edebilirsiniz.

Düğün Öncesi Saç Bakımı Rutininize Ne Kadar Erken Başlarsanız O Kadar İyi

Stresin kendini ilk gösterdiği yer, saçlar! Bu yüzden düğün stresinizi ve hazırlık telaşınızı olabildiğince minimum seviyede tutmalı, bu noktada sporun yatıştırıcı gücünden destek almalısınız. Stres atmak için yarım saatlik bir koşu veya yürüyüşü, planlarınıza dahil etmeli, deşarj olmalısınız.

Bakım işlemlerine düğünden ne kadar zaman önce başlarsanız saçlarınızın toparlanması için o kadar çok zamanınız olur. Bu yüzden, düğün hazırlıklarınızda önceliği, saç bakımınıza verin. Düğün önce hangi saç bakımı işleminin size daha uygun olduğunu bulmak ve saçınızın sağlık durumunu öğrenmek için hiç vakit kaybetmeden bir profesyonelden destek almalısınız.

[widget-145]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53