W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Etkili Cilt Bakım Yöntemleri

Genç ve Sağlıklı Bir Cildin Sırları

Ne yüzlerce lira verdiğiniz bakım kremleri ne de yaptıracağınız botox işlemleri… Cildiniz için en etkili bakım yöntemi tamamen doğal uygulamalar olacak. Sağlıklı beslenme, doğru cilt ürünlerini kullanma ve iyi uyumanın ortadan kaldıramayacağı bir cilt sorunu yok. Bu nedenle sizlere en etkili cilt bakım yöntemleri olarak ünlü markaları ya da meşhur maskeleri önermeyeceğiz. En etkili cilt bakım yöntemleri neler? Yakından bakalım…

Cildinizi Temizleyin

Cilt bakımının en önemli kuralı cilt temizliğidir. Gün sonunda mutlaka cildinizi makyajdan arındırmalı, cilt tipinize uygun bir temizleyici ile derinlemesine temizlemelisiniz. Cildiniz temiz olmadığında sivilce ve siyah nokta oluşumunun artacağını ve bu durumunda sağlıksız bir cilt görüntüsüne sebep olacağını unutmayın.

Cildinizi Besleyin ve Nemlendirin

En etkili cilt bakım yöntemleri arasında cildi nemlendirmek var elbette. Cildinize uygun nemlendirici alırken mutlaka doğal ürünleri tercih edin. Su bazlı nemlendiriciler kullanarak cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayabilirsiniz. Cildinizin kuru kalması yaşlanmanın hızlanması demek, unutmayın. Dilerseniz evde hazırlayabileceğiniz doğal nemlendiricilerle de cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Vitamin Alın

En etkili cilt bakım yöntemi olarak vitamin almanızı önerebiliriz. C vitamini, D vitamini, E vitamini ve K vitamini cilt sağlığını destekleyen vitaminler olduğu için daha güzel, sağlıklı ve canlı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. D vitamini için güneşten yararlanabilir, yeşil sebzeler tüketebilirsiniz.

Doğal Tonikler Kullanın

Etkili cilt bakımı nasıl yapılır diyorsanız toniklerle cildinizi arındırmayı ve canlandırmayı ihmal etmemelisiniz. Siyah noktaların oluşumunu engellemek ve cildinizin sıkılaşmasını sağlamak için mutlaka tonik kullanın.

Ilık Suyla Banyo Yapın

Cildiniz kuru ve kırışıksa bunun nedeni sıcak banyo yapıyor oluşunuz olabilir. Bu nedenle çok sıcak su yerine ılık su ile banyo yapmanızı öneriyoruz. Eğer sıcak su ile banyo yapmayı seviyorsanız duş sonrası cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Peeling Yapın

En etkili cilt bakım yöntemleri arasında peeling uygulamaları da vardır. Peeling sayesinde cildinizi ölü derilerden arındırır ve nefes almasını sağlarsınız. Haftada en az 1 kez peeling yapmayı ihmal etmeyin. Kahve telvesi, deniz tuzu, toz şeker yulaf unu veya pirinç unu gibi doğal malzemelerle peeling yapabilirsiniz.

Güneş Kremi Kullanın

Güneş kremi sadece yaz mevsiminde kullanılmaz. Yaşlanmanın en büyük önleyicisi olan güneş kremlerini her gün kullanmalısınız. En etkili cilt bakım yöntemi olan güneş kremi kullanımı ileri yaşlarınızda yaşıtlarınızdan daha genç gözükmenizi sağlayacak, emin olun.

Maskelerle Destekleyin

Etkili cilt bakımı nasıl yapılır diyenler için cilt maskelerinin de kurtarıcı olduğunu söylememiz gerek. Cilt tipinize uygun kozmetik maskelerle ya da doğal yağlarla hazırlayacağınız maskelerle daha genç ve pürüzsüz bir tene kavuşabilirsiniz. Aydınlatıcı, temizleyici, sivilce giderici, kırışıklık giderici pek çok farklı maske kullanabilirsiniz.

Bol Bol Su İçin ve İyi Uyuyun!

En etkili cilt bakımı için kozmetik ürünlere yüklü paralar harcamanıza gerek yok. Bol bol su içerek cildinizi temizleyebilir ve nemlendirebilirsiniz.

Ayrıca uyumak cildin yenilenmesini sağladığı için mutlaka günde 7 – 8 saat uyuyun. Uyku süresi arttıkça cildin onarılma ve yenilenme süresi de artmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz etkili cilt bakım yöntemleri ile hem cildinizin yenilenmesini sağlayabilir hem de kırışıklık, sivilce ve siyah nokta sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca daha geç yaşlanır ve genç bir cildin rahatlığını yaşarsınız. Etkili cilt bakımı nasıl yapılır diyorsanız önerilerimizi bir deneyin…

[widget-137]

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53