W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Manikür Nasıl Yapılır?

İpeksi Eller, Dikkat Çekici Ojelerle Tarzınızı Yansıtın!

Kadınlar için el bakımı çok önemli bir konudur. Tırnaklarının zarif ve doğal gözükmesini isterler. Dolayısıyla düzenli manikür yaptırır ya da evde manikürlerini kendileri yaparlar. Tırnakların şekillendirilmesi, ölü derilerden arındırılması ve sağlıklı bir görünüme sahip olması için yapılan manikür işleminin ise belli başlı yöntemleri ve püf noktaları vardır.

İş yaşamında ve sosyal hayatta dikkat çekmek, beğenilmek ve kendini daha iyi hissetmek isteyen kadınlar için manikür yapmanın sırlarını anlatıyoruz. Yazımızı okumaya devam edin.

Tırnak Kesimi ile Başlayalım

Kadınlarda manikür nasıl yapılır dediğimizde ilk olarak tırnak kesim işlemiyle başlamak gerektiğini tahmin ederisiniz. Tırnak makasıyla tırnaklarınızı olmasını istediğiniz uzunlukta kesmelisiniz. Bunun için tırnak makası dışında özel manikür makasları da kullanabilirsiniz.

Tırnak Şekillendirme

Kadın manikür işlemlerinde tırnaklar kesildikten sonra bir törpü yardımı ile her biri aynı uzunlukta ve görüntüde olacak şekilde törpülenir. Cam törpü kullanmak bu aşamada daha sağlıklıdır.

  • Kare tırnak
  • Oval tırnak
  • Badem tırnaklar
  • Kısa tırnak şeklinde farklı seçeneklerle tırnaklarınızı şekillendirebilirsiniz.

Tırnakları Yumuşatma

Tırnaklarınızı kestikten sonra tırnak çevresindeki ölü derileri kısaltmak için manikür suyu hazırlayarak tırnaklarınızı ve çevre derilerinizi yumuşatmanız gerekir.

Sıcak suyun içerisine el sabunu ekleyerek tırnaklarınızı suda bekletin. Ayrıca bu suyun içerisine lavanta yağı, yasemin yağı gibi aromatik yağlardan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Yağlar hem ellerinizi hem de tırnak etlerinizi besler.

Katikül Giderme

Kadınlarda manikür yapılırken bir sonraki aşamada tırnak çevresindeki katiküller alınır. Katikül çubuğu kullanılarak tırnak üzerindeki deriler geriye itilir. Manikür pensi ile katiküller kesilir. Ancak katikülleri çok derinden kesmemek gerekir aksi takdirde tırnak etleri kanayabilir ve hijyenik olmayan sorunlar ortaya çıkabilir.

Son Törpüleme

Kadın manikür nasıl yapılır dediğimizde son olarak katiküllerin giderilmesiyle tırnaklara rötuş yapılır. Tırnak kenarları ve üstü törpülenerek son şekli verilir.

Bakım Aşaması

Kadınlarda manikür yapılırken sondan bir önceki aşamada el kremi ile tırnakların ve etlerin nemlendirilmesi gerçekleştirilir. Eller nemlendirici sürülerek ovulur ve masaj yapılır. İsteyenler besleyici mat oje sürdürerek tırnaklarını uzun süre koruyabilirler.

Oje Sürme

Manikür işleminin artık son aşamasında oje sürülür. Oje sürmeden önce isterseniz tırnak bazı kullanarak ojenin daha kalıcı olmasını sağlayabilir ve tırnağınızı ojenin etkilerinden koruyabilirsiniz. Beğenilerinize göre siyah, kırımız, bordo, sarı, onlarca farklı renk oje sürebilirsiniz.

Oje sürdükten sonra üzerine top coat uygulama yaparak ojenin daha hızlı kurumasını, parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Manikür Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kadın manikür nasıl yapılır sorunuzu yanıtladıktan sonra kadın manikür fiyatları merakınızı da giderelim. Kadın manikür fiyatları tırnakların genel hijyen ve sağlık durumuna, uygulanacak bakımın kapsamına göre değişmektedir. Kaliteli ve profesyonel bir kuaförün kadın manikür fiyatları ile amatör bir kuaförün kadın manikür fiyatları arasında belirgin fark olmaktadır.

Bakımlı Tırnaklar İçin Bunlara Dikkat Edin!

Kadınlarda manikür işlemi ellerin şık ve sağlıklı görünmesi için yapılması önerilen bir işlemdir. Bunun yanında sağlıklı tırnaklar için ellerin her zaman ılık suyla yıkanması, nemlendirici ile nemlendirilmesi ve yumuşak havlular kullanılarak kurulanması gerekir.

Tırnaklar yanlış yönde kısaltılmamalı,  ölü derilerden arındırmalı, uzun süre aynı pozisyonda tutmamalı, baskı, tahriş ve zedelenmelerden korumalıdır. Tırnakların kuru ve havasız kalmamasını sağlamalı, nemlendirici ve doğal özlü kremler kullanmalıdır.

Siz de kadın manikür nasıl yapılır diyor ve tırnaklarınıza bakım yaptırmak istiyorsanız bizi arayabilir kadınlarda manikür hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

[widget-132]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53