W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Damat Tıraşı Nedir?

Geleneksel Bir Ritüel İle Özenli Görünün

Düğün gününüz sizin özel gününüz. Bu özel güne de özenli bir hazırlık gerekiyor. Damat tıraşı nedir, damat tıraşı nasıl yapılır, öğrenerek özenli bakımınız için ilk adımı atabilirsiniz. 

Düğün günlerinde sadece gelinlerin değil damatların da kendilerine özen göstermesi, hak ettiği bakımı alması gerekiyor. Erkeklerin de son yıllarda oldukça bakımlı olduğunu göz önünde bulundurursak, özellikle düğünleri için hazırlanmaları mutlaka gerekli. Böyle düşününce damat tıraşının önemi daha net anlaşılabilir. Öyleyse, damat tıraşı nedir ve nasıl yapılır diye merak ediyorsanız birkaç tüyoyla size yol göstermek isteriz. 

Geleneksel bir bakım ritüeli olan damat tıraşı, düğün gününde damadın göz alıcı bir yakışıklılığa erişmesi için yapılır. Kimse düğününde paspal görünmek istemez. Özellikle peri masallarından fırlamış gibi görünen bir gelinin yanında herkes çok daha bakımlı görünmek ister. Öyle ki, tüm konuklar en şık kıyafetleriyle, en bakımlı halleriyle düğün salonunda yerlerini alır. Herkes bu kadar özenliyken damat tıraşı olmadan olur mu?

Damat tıraşı nedir, damat tıraşı nasıl olur, nasıl yapılır diye sorgulayan damat adaylarına tanımlama yapmamız gerekirse damat tıraşı, rutin günlerde olduğunuz tıraşlardan farklı olarak sizi daha çekici göstermek için uygulanan bir tıraş yöntemidir. Bakımlı gelininizin yanında şık bir damat olmanız için damat tıraşı şart!

Damat Tıraşı Nasıl Yapılır?

Bir erkeğin en sık yaptığı bakım rutinlerinden biri sayılabilecek saç sakal tıraşı, düğüne özel yapıldığında çok daha fazla önem kazanır. Damat tıraşı nasıl yapılır diye merak edenler, saç kesimi ve sakal tıraşı içeren bir yöntem olduğunu bilmeli; fakat bir de cilt bakımı içerdiği unutulmamalı. Sıradan bir saç sakal tıraşından farklı olarak damat tıraşı için hemen etki edecek bir yüz bakımı işlemi de uygulanır.

Damat tıraşı uygulanırken, kuaförünüz tarafından normal günlük tıraşınızdan farklı olarak daha rahatlatıcı bir bakım uygulanır. Yüzünüz için buhar banyosu, parlamayı önleyici kısa bir cilt bakımı yapılabilir. Cildinizin, tıraşın tahriş edici etkilerinden korunması için nemlendirme işlemleri ve akne tedavileri uygulanabilir. Damat tıraşında her kuaförün kendine göre farklı stilleri olabilir. Bu yüzden damat tıraşınızı olurken kısa bir bilgi alabilirsiniz.

Damat Tıraşı İçin Özel Bakım Yöntemleri

Günlük, evde veya kuaförde yaptığınız saç ve sakal tıraşı çok da farklı işlemlere tabi tutulmadan yapılır. Sadece saç sakal tıraşı tamamlanır ve her zamanki modeliniz verilir. Damat tıraşı yapılırken ise daha şık bir model belirlenerek yeniliklere yelken açabilirsiniz. Kendi modeliniz üzerinden bir damat tıraşı istiyorsanız, saç ve sakal modelinizi koruyarak özel bakımlarla sizi düğün gününüze hazırlayan kuaförünüzün ellerine kendinizi bırakabilirsiniz. Ancak model tercihinizi önden belirtmeyi de unutmayın. 

Manikür ve pedikür seçenekleri de damat tıraşınız başlamadan önce tercih edebileceğiniz diğer bakım seçeneklerindendir. Cilt tipinize uygun, daha ayrıntılı bir cilt bakımı düşünüyorsanız, damat tıraşınıza ek cilt bakımı paketlerinden de yararlanabilirsiniz. Kuaförünüz size gerekli bakımlarla ilgili tüm ayrıntıları verecektir. İsterseniz damat tıraşının doğal ve şık bakımını tercih edebilir, isterseniz ek bakım önerilerinden de yararlanabilirsiniz. 

Düğününüzün Prensi Olun!

Damat tıraşı uygulanırken kullanılan teknikler sizi düğün gününüzde bir prense çevirmek için yeterlidir. Kuaförünüzün ustalığıyla uygulayacağı damat tıraşında normal bir tıraştan farklı olarak kullanılan yöntemler, çok daha bakımlı görünmenize katkı sağlayacak.

Güzel bir saç sakal tıraşı, varsa bıyığınızın düzeltilmesi, kısa bir cilt bakımı ve en özel gününüze hazırsınız!

[widget-144]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53