W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Damat Tıraşı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En Özel Gününüzde Şık Görünüm İçin Damat Tıraşı ve Püf Noktaları!

Keyifli ancak oldukça telaşlı düğün koşturmacası sırasında gelinler kendi stresleri içerisinde iken aynı durum damatlar için de geçerlidir. Damat tıraşı ise bu telaşlardan yalnızca biri olmasına rağmen belki de en önemlileri arasındadır. Bunun nedeni ise erkeklerin saç ve sakal kesimlerine gösterdikleri özendir. Damat tıraşı yaptırmak bu nedenle çok önemlidir. En mutlu günlerinde her zamanki saç ve sakal kesiminden farklı olarak özenli kesilmiş saçlar ve bakım yapılmış bir yüzün, damatların istekleri arasında olması kadar olağan bir durum yoktur. 

Damat tıraşı geleneksel düğün adetleri yerindeki önemini modern dünya toplumunda kaybetmiş olsa da mahalle ve köylerin meydanlarında başlayan bu adet artık erkek kuaförü salonlarında devam eder. Damat tıraşı yaptırmak istemeyen damatlar olsa da damat tıraşı yaptırmak istiyorum diyen damatların da sayısı bir hayli fazladır. 

Peki, damat tıraşı farkı nedir? Damat tıraşı yaptırmak neden önemlidir bilmek isteyen ve damat tıraşında neler yapılır merak edenlere damat tıraşı yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktaları açıklıyoruz.

Damat  Tıraşı Farkı Nedir? 

Damat tıraşı farkı nedir merak edenler için biraz değinmekte fayda var. Nedir bu damat tıraşı? Neden damat tıraşı yaptırılır? İlk olarak söyleyebiliriz ki damat tıraşı yaptırmak sizin günlük bakımınızdan ya da normal saç kesimlerinizden çok daha farklı bir bakıma girmeniz ve daha özenli bir şekilde erkek saç ve sakal tıraşı yaptırmanız demektir. Dolayısıyla, damat tıraşı, en özel günlerinizden birinde en tarz ve bakımlı halinizle sevdiklerinizin karşısına çıkmanız anlamına gelir. 

Damat tıraşı normal bakım ve tıraştan nasıl ayrılır? Bir defa, cilt bakımı yapılır ancak her zaman kullandığınız saç ve sakal modeli de bu defa değişkenlik gösterebilir. En şık halinizi almanız için kuaförünüz tarafından size önerilerde bulunulur ve kesimler prova edilerek süreç tamamlanır. Herhangi bir hatanın olmasına imkan verilmez. 

Damat Tıraşında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru damat tıraşı modelini bulmak için öncelikle belirlemeniz gereken kriterler bulunuyor. Plansız bir şekilde kesime gittiğinizde önünüze çıkacak birçok model aklınızı karıştırabilir ve yanlış bir görünüm ile kuaförden ayrılmanıza neden olabilir. 

Dolayısıyla yazımızın bu kısmında “damat tıraşı yaptırmak istiyorum ancak nelere dikkat edeceğimi bilemiyorum” diyen damatlara, damat tıraşı yaptırmak için bazı püf noktalardan bahsedeceğiz.

Yüz Tipiniz Çok Önemli 

Damat tıraşı yaptırmak istiyor olabilirsiniz… Kimi zaman aklınızda bir model vardır, kimi zaman yalnızca kendinizi nasıl daha iyi gösterebileceğinizi düşünürsünüz. Damat tıraşı ile ilgili söyleyebileceğimiz ilk kriter, damat tıraşı için yüz tipinizi tanımanız ve ona göre bir kesim yaptırmanızın en doğrusu ve uygunu olduğudur. 

  • Hafif sakal damat tıraşı: Klasik ya da spor tarzlar fark etmeksizin her damadın rahatlıkla kullanabileceği hafif sakal modelleri damat tıraşı yapmak isteyenler arasında oldukça popülerdir. Sakallarınızı sinek kaydı yapmadan şık bir kesim ile onlara nizami bir duruş kazandırabilir ve özel gününüzün başrolünde osakallarınızla olabilirsiniz. 
  • Kirli sakal damat tıraşı: Kirli sakal özellikle gençler arasında sıkça tercih edilen bir modeldir. Yüz şeklinin çok da önemli olmadığı bu modelde özellikle kemikli yüzler ciddi ve keskin bir duruş kazanmaktadır. 
  • Top sakal damat tıraşı: Özellikle kemikli bir çene yapısına sahip olan erkeklerin tercih ettiği top sakal modeli daha modern ve salaş bir görünüm sunar. Aynı zamanda top sakallı damat tıraşı modeli yuvarlak yüzlülerin de tercih ettiği bir modeldir. 

Her sakal modeli farklı yüzlere göre değişik sonuçlar ortaya koyar. Sakal tipinizin nasıl olduğu ve yüzünüzün hangi şekle sahip olduğuna göre siz de bir damat tıraşı modeli seçebilirsiniz. 

Prova Çok Önemli 

Damat tıraşı yaptırmak isteyenler için aslında kuaförü ile görüşme aşamasından itibaren önemli bir süreç başlamış demektir. Öncelikle ilk konuşmanızda hangi modeli nasıl tercih edebileceğiniz hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Tabii aynı şekilde damat tıraşı yapmak için düğününüzün atmosferi ve damatlığınız hakkında bilgi sahibi olması gerekebilir kuaförünüzün. Özellikle farklı tarzlara sahip olan damatlar bu bilgileri istek ve ihtiyaçları ile birlikte kuaförüne aktarmalıdır. 

Damat tıraşı yaptırmak yalnızca koltuğa oturup birkaç saatin ardından “daha bakımlı” bir şekilde ayrılmak demek değildir. Damat tıraşında neler yapılır sorusunun en önemli cevaplarından bir tanesi de damat tıraşı için kuaförde alınan provalardır denilebilir. Damat tıraşının farkı da hem kesim içeriği ile hem de provalar ile kendini göstermektedir. 

Jöle Kullanmamayı Tercih Edin!

Jöle kullanıp kullanmamak tabii ki tercih işidir ancak jöle kullanmamayı tercih ettiğiniz zaman çok daha bakımlı, temiz ve sağlıklı görünebilirsiniz. Jöle, saçlarınızı oldukça ıslak ve yapışkan göstereceğinden sizler için en uygunu en fazla sabitleyici saç spreylerini kullanmaktır. Ancak damat tıraşı yaptırırken saç spreyinin kullanımına ve miktarına da dikkat edilmelidir. 

Saçlarınızın fotoğraflarda gereğinden fazla parlamaması ve yağlı bir görünüm ile sahneye çıkmamanız adına tercihinizi jöleden uzak durma tarafında kullanın.

[widget-144]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53