W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Saçı Nasıl Boyanır?

Evde Erkek Saçı Boyamak Kolay mı?

Saçlarını boyayan erkeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum erkeklere özel saç boyası ve saç bakım ürünü seçeneklerinin artmasına neden oluyor. Erkek saçı boyamak kadın saçının boyanmasından daha kolay bir işlem gibi gözükse de amatör olarak saça uygulanan boyalar istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor.

Peki erkeklerde saç boyama hakkında neleri bilmelisiniz ve uygulamasınız? Erkek saçı nasıl boyanır ve nelere dikkat edilir? Evde erkek saçı boyama işlemi kolay mıdır? Yazımızda derinlemesine inceleyeceğiz.

Erkeklerde Saç Beyazlaması Nasıl Olur?

Erkek saçı boyama sürecini anlatmadan önce erkeklerde saç beyazlamasına bakalım. 30’lu yaşlardan sonra hatta 30’lu saçlardan önce genetik ve çevresel faktörlerden dolayı erkeklerin saçları kadınlara göre daha çabuk beyazlar. Saçtaki melanin sentezinin yavaşlamasıyla saç telleri renk pigmentlerini kaybeder.

Genel olarak karizmatik bulunan saçlardaki beyazlar, bazı erkekler için estetik kaygı oluşturabilir. Bu durumun en basit çözümü ise saçı boyamaktır. Erkeklerde saç boyama işlemi kadınlardan daha kolay olmasının yanında pişman olunduğunda birkaç aya geri dönüşün kolay olduğu bir süreçtir.

Erkek Saçı Boyama – Nasıl Yapılır? 

Erkekler için saç boyama işleminde ilk olarak doğru renk seçimi yapmak gerekiyor. Bu durumda profesyonel bir destek almak yani saçları kuaföre boyatmak daha doğru bir karar olacaktır. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimali artar.

Erkeklerde saç boyamak kadınlarda olduğu gibi modayı ya da trendleri takip etmek için değil genelde beyaz saç tellerini kapatmak için uygulanıyor. Bu nedenle doğal saç rengini bulmanın önemi daha fazla oluyor. Özellikle şakaklardaki beyaz ve gri saç tellerini koyulaştırmak için kişinin doğal saç renginin iyi incelenmesi ve buna göre seçim yapılması gerekiyor.

Saç rengine karar verildikten sonra saç boyama işlemi daha hızlı ve kolay oluyor. Ancak yine de boyaya karşı alerjiniz olup olmadığının incelenmesi gerek. Bunun için erkek saçı boyama işleminden 24 saat önce uygulanacak boyanın cildin herhangi bir yüzeyinde denenmesi, kaşıntı, kabarıklık veya hassasiyet oluşması durumunda kullanılmaması gerekiyor. Alerji görülmemesi durumunda ise erkek saç boyama işlemi şöyle yapılıyor;

  • Yağlı ve kirli saçlara boya yapılmamalıdır. Bu nedenle saçların boya işleminden önce temiz olması sağlanmalı.
  • Erkek saçı boyama işleminden önce alın çizgisine ve kulak çevresine yağlı bir krem sürülerek cilt boyadan korunmalıdır.
  • Erkeklerin saçları şakaklardan beyazlamaya başladığı için boyama işlemine de şakaklardan başlanır. Yanlardaki beyazlar boyandıktan sonra üstlere doğru çıkılır.
  • Saçın tamamı boyandıktan sonra bekleme süresi tamamlandığında şampuan ile derinlemesine temizlenmesi ve boyadan tamamen arındırılması gerekir.
  • Saç kremi ve bakım işlemleriyle de erkek saç boyama tamamlanır.

Erkek saçı boyama işlemi zor olmadığı için kuaförde birkaç saatlik uygulamayla halledilebilir. Hatta günümüzde 5 – 10 dakikada sonuç veren saç boyaları olduğu için bu işlem daha kısa sürecektir.

Sakal ve Bıyıklar da Boyanmalı!

Erkek saçı nasıl boyanır sorusuna cevap verdiğimize göre unutmamanız gereken bir noktaya da değinelim. Saçlarınız doğal rengine kavuştuktan sonra sakal, kaş ve bıyıklarınızın da birbiriyle uyumlu olması gerekir. Sakal, kaş ve bıyıklar için özel boyama işlemiyle bütünsel, şık ve doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.  

Erkeklerde Saç Boyası Kaç Dakika Bekletilir?

Erkek saçı nasıl boyanır sorunuzdan sonra boyayı saçta kaç dakika bekletmek gerektiğine de yanıt verelim. Erkek saç boyama işleminde boyadan istenilen verimi almak için boyayın 35 – 40 dakika arasında saçta bekletmek gerekir. Saçlardaki beyazlığın yoğunluğuna bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla saçı boyadıktan 20 – 25 dakika sonra saçların kontrol edilerek istenin tonun yakalanmasıyla boyanın saçtan arındırılması gerekir.

Erkek Saçı Evde Boyanır mı?

Erkek saçı evde boyanır mı dediğimizde elbette boyanabileceğini söylemek gerekir. Ancak daha önce hiç saç boyamadıysanız ve kendinize güvenmiyorsanız ilk seferde mutlaka profesyonel kuaför desteği almalısınız. Saçınıza zarar vermemek için kuaföre boyatmanız sağlıklı olacaktır.

Erkek Saç Boyama Fiyatları

Erkek saçı boyamak kolay bir işlemdir ancak fiyatları değişkenlik gösterebilir. Erkek saç boyama fiyatları; saçın uzunluğuna, tercih edilen boyanın kalitesine, kullanılacak boya miktarına göre değişecektir. Ekstra saç bakım talepleri de erkek saç boyama fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

Erkek saçı nasıl boyanır ya da erkek saç boyama fiyatları neye göre değişir merak ediyorsanız W Hair Concept saç boyama kadromuzla iletişime geçerek sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Profesyonel bir ekipten destek almak için mutlaka bize ulaşın…

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53