W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Saç Kesiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarınızı Kestirirken Bunları Aklınızda Bulundurun!

Bazen saç kestirmek erkekler için önemsizmiş gibi yansıtılır, erkeklerin kadınlar kadar bu konuya önem vermediği düşünülür. Oysa saç kestirmek erkekler için önemli bir konudur. Erkek saç kesiminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak bu yüzden çok önemli. Yanlış bir kesim sonucu hayata küsmenizi ve saçlarınızın çabucak uzamasını bekler hale gelmenizi istemeyiz. Bu yüzden mutlaka erkek saç kesiminde nelere dikkat edilmeli konusunu irdelemelisiniz.

Erkek saç kesim teknikleri kullanılarak yapılan kesimlerde başarıyı yakalamak için işin uzmanlarından destek almayı ihmal etmiyorsunuzdur umarız. Saçlarınızı işinin ehli olmayan, kötü yerlerde kestirirseniz düzeltilmesi zor bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Erkek saç kesiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunun en başında bunu belirtmekte fayda var. Zira çeşitli erkek saç kesim teknikleri hakkında bilgi edinirken bu teknikleri kimlerin uygulayacağını düşünmezseniz sonuçlar başarısız olabilir. 

Erkek saç kesiminde dikkat edilmesi gerekenler neler, gelin birlikte bu konu hakkında bildiklerimizi sınayalım…

Erkek Saç Kesimi Modelinize Karar Verin

Erkek saç kesimi konusunda ne kadar özenli olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Bir kuaför seçerken ya da model belirlerken bile saçlarınızın son halini hayal ediyorsunuz, değil mi? Bu yöntem, sonradan üzülmemek için oldukça başarılı yöntemlerden biridir. İstediğiniz saç modeline karar vermek ya sizin tarafınızdan ya da kuaförünüzle birlikte yapılması gereken aşamadır.

Nasıl bir erkek saç kesimi modeli istediğinize önceden karar vermeniz, hem sizin hem de kuaförünüzün işine gelecektir. İşinizi şansa bırakmak istemiyorsanız kendi modelinizi kendiniz belirleyin ya da kuaförünüzden fikir alın. Önceden mutlaka bunu belirleyin. Kendinizi doğru ifade etmeniz de en az modeli belirlemeniz kadar gerekli bir konu. Eğer aklınızda herhangi bir model yoksa, o zaman kuaförünüze bunu belirtebilir, saç ve kafa yapınıza en uygun modeli belirlemesini isteyebilirsiniz. O zaman top kuaförünüzde olacaktır. Yetkin bir kuaför, hangi erkek saç modeli seçeneklerinin size yakışacağını rahatlıkla bilir.

Erkek Saç Kesimleri Özen İster

İşinin ehli bir kuaförde olup olmadığınıza dikkat edin. Erkek saç kesiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında en fazla öneme sahip olan kesinlikle budur. İşinin ehli, deneyimli ve becerikli bir kuaför, saç yapınıza en uygun kesimi yapacaktır. Uzun model saçlarınız varsa, buna göre modelleri belirleyecek, uçlardan ne kadar kesilmesi gerektiğini tasarlayacaktır. Siz de yardımcı olun ve uzunluk konusunda isteklerinizi mutlaka belirtin.

Eğer kısa saçlara sahipseniz kuaförünüz daha detaylı bir durum tespiti yapmalıdır. Kesime enseden başlanarak doğru tekniği bulur ve sonra yanları ve üst kısmı kesme işlemine geçer. Siz de kuaförünüzle iletişim halinde olun. Kulaklarınız dışa doğru dönük ve büyükse, kuaförünüzün saçınızı keserken buna dikkat etmesi, kulak üstündeki saçları daha uzun bırakması gerekiyor. Kulağın çok fazla açılması yüzünüzü estetik göstermeyebilir. 

Saç Kesimi Öncesi Yıkama Konusu

Saçlarınızı kestirmeye karar verdikten sonra bir süre sık sık şampuan kullanmamaya özen göstermelisiniz. Saçlarınızın rahatlaması için onları bir süre kendi haline bırakın. Doğal içerikli temizleyicilerle kirini gönderebilirsiniz, fakat bunu da sık sık her gün uygulamazsanız çok daha iyi olur. Erkek saç kesimi öncesi her gün saçlarınızı şampuanlarsanız saç köklerini tahriş edebilirsiniz. Kaşıntı, kepeklenme, saç dökülmesi… Bu sorunlarla saç kestirmeden önce boğuşmak istemiyorsanız bir süre şampuan kullanımına ara verin. Bu konu, erkek saç kesiminde dikkat edilmesi gerekenler arasında az bilinen konulardan biri.

En İyi Erkek Kuaförü, Araç-Gereçlerini Temiz Tutandır!

Erkek saç kesiminde dikkat edilmesi gerekenler başlığı altında bahsetsek de, kadın veya erkek kuaförü fark etmeksizin dikkat edilmesi gereken en önemli konu; kullanılan aletlerin temiz tutulmasıdır. Erkek saçları zaten fazlasıyla hassastır ve özenli bir bakım ister. Siz saçlarınızı kaybetmemek için büyük bir özen gösterirken, kuaförün bakımsız araç-gereç kullanarak saçınızı mahvetmesi işten bile değil. Bu sebeple, mutlaka temiz aletlerle çalışan kuaför salonlarında bulunduğunuzdan emin olun. Hassas saç yapınızı koruyun ve koruyan kişilere emanet edin. Aksi takdirde sağlıklı saçlarınızın da bozulduğunu görebilirsiniz.

Erkek Saç Kesimi Önemli Bir Konu

Saçlarınızı kestirmeden önce erkek saç kesiminde nelere dikkat edilmeli bilirseniz, daha güvenli bir süreç geçirebilirsiniz. Yıllardır tanıdığınız kuaförünüzün tüm bunlara dikkat ettiğini ya da etmediğini biliyor olabilirsiniz. Fakat yeni tanışacağınız kuaför salonlarını bu bilgiler ışığında değerlendirirseniz asla üzülmezsiniz. 

Saçlarınız sizin için olduğu kadar bizim için de çok değerli. Özellikle erkek saçlarının ne kadar hassas olduğunun farkındayız. Bu yüzden bizim gibi herkesin saçlarınıza gereken değer vermesini istiyor, dikkat edilmesini umuyoruz. 

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53