W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Damat Tıraşında Neler Yapılır? - En Özel Gününüzde Özenli Bakım

Özgüveninizi Katlayacak Damat Tıraşı Bakımı Neleri Kapsıyor?

En özel günlerinde en tarz görünümleri ile sevdiklerini ve özellikle eşlerini etkilemek isteyen gelin ve damatlar; giyimlerine, saçlarına ve makyajlarına her zamankinden çok daha fazla özen gösterirler. Düğün süreci denildiğinde akla her zaman ilk olarak gelinlerin hazırlık telaşı gelse de aslında durum erkekler için de aynıdır. Damat tıraşı, onların heyecanını bir yandan yatıştıran, diğer yandan onları daha da heyecanlandıran geleneksel hazırlık sürecidir. 

Geçmiş zamanlardan bu yana yöntemi değişse de yapılmaya devam eden ve her damadın damat tıraşında neler yapılır merak ettiği bir süreç olan damat  tıraşı farkı ve içerikleri ile bu yazımızda sizlerle! Damat tıraşı nasıl olmalı, heyecanlı damatları kuaför koltuğunda neler bekliyor biraz inceleyelim…

Damat tıraşı nasıl olur, damat tıraşında neler yapılır kısaca bir bakalım;

  • Cilt bakımı
  • Saç bakımı
  • Model belirleme
  • Saç kesimi 
  • Sakal kesimi 

Damatları kuaför koltuğunda bekleyen, onları rahatlatacak ve düğünlerine özenle hazırlayacak damat tıraşı süresinde bu gibi işlemlerle damatlar en şık hallerine hazırlanmaktadır. 

Cilt Bakımı 

Damat tıraşında ne yapılır merak edenler için bahsetmemiz gereken en önemli bakımlardan bir tanesi de cildinizin olduğundan daha bakımlı, canlı ve genç görünmesi için birçok cilt bakımı ürünü ile tazelenmesidir. Damat tıraşı sırasında yapılan cilt bakımı genellikle sakal tıraşı öncesi ve sonrası olmak üzere ikiye ayrılır. 

Damat tıraşı sırasında ilk aşama damadın yüzüne, sakalları kesilmeden önce uygulanan bir bakımdan söz edilebilir. Kil maskesi başta olmak üzere çeşitli maske biçimleri bu bakıma örnektir. Daha sonra yüzde bekletilen bu maskenin ardından temizlenen yüze sakal kesim işlemi için hazırlanır.

Bu sırada bazı kuaförler saç bakımı yapmayı da tercih ederler. Tüm bakım işleminin ardından yüz ve saçlar kesim işlemleri için hazırlanmaktadır. 

Model Kararlaştırma 

Damat tıraşı için en önemli aşamalardan biri de model karşılaştırması yaparak kendi stilinize, yüz şeklinize, sakal ve saçlarınıza ve düğün tarzınıza en uygun modeli seçebilirsiniz. Aklınızda bir stil varsa bunu kuaförünüze danışabilir ve işlemlere geçmeden önce damat tıraşı hakkında tüm soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Sakal Kesimi 

Sakal kesimi damat tıraşı için oldukça önemli bir noktadır. Dolayısıyla seçtiğiniz modelin yüzünüze ve tarzınıza uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Damat tıraşında ne yapılır sorusunun en olağan cevaplarından biri olarak sakal kesimi, bakımlı bir yüzün daha da sağlıklı ve temiz görünmesi için uygulanan aşamalardandır. 

Saç Kesimi 

Damat tıraşı nasıl olur sorusunun aslında birden fazla cevabı vardır. Bu cevaplar, tamamen damat olarak sizlerin nasıl bir tarzda saç kesimi istediğinize göre değişmektedir. Uzun saçlı damat adayları kendilerine örgü modelleri arasından seçim yapabilirken, kısa saçlı adaylar daha çok kesim ve yeniden şekillendirmeye yönelik stilleri tercih edebilir. 

Saç kesimi ve damat tıraşı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi damadın saçlarının ve sakallarının nizami bir şekilde kesilmesi ve en uygun görüntünün verilmesidir. Dolayısıyla en iyi görünümü yakalamak için yapmanız gereken tek şey tüm aşamaların ardından saç ve sakallarınızı kontrol etmek ve aldığınız iyi sonuçla sevdiklerinizin arasına karışmak!

[widget-144]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53