W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Damat Tıraşının Farkı Nedir?

Özel Damat Tıraşı İle Düğüne Hazırlıklar Başlasın!

Düğün gününüz geldi çattı. Sıra geldi damat tıraşına! Tüm hazırlıklar sizi ziyadesiyle yormuşken  “Şimdi bir de damat tıraşı nereden çıktı, damat tıraşının farkı nedir sanki?” diyebilirsiniz. Bu işlemin neden bu kadar gerekli olduğunu anlamaya çalışmanız çok doğal. Hayatınızda kaç kere damat oldunuz ki? Fakat artık damat tıraşının farkı nedir öğrenmenizin zamanı geldi, çünkü damat oluyorsunuz.

Damat tıraşı, sizi düğün gününüze hazırlayan bir işlemdir. Düğününüzün masalsı atmosferinin içine girmeden önce şöyle bir saçınıza başınıza çeki düzen vermeniz için gereklidir. Zaten günlük yaşamınızda sıklıkla tıraş oluyor olabilirsiniz. Fakat damat tıraşında daha özel bir şeyler var. Öyleyse damat tıraşının farkı ve damat tıraşı nasıl olur gibi merakınızı giderecek konulara değinelim. 

Damat Tıraşı İle Normal Tıraş Farkları 

Saç tıraşı ve sakal tıraşı olmak isteyen damatların yaptırması gereken damat tıraşı, hoş bir geleneksel ritüeldir. Geçmişten günümüze gelen bu geleneği hala canlı tutmak önemli. Zaten bir erkeği düğün gününde bakımlı gösterecek en iyi yöntem damat tıraşıdır. Damat tıraşının farkı günlük saç sakal tıraşı dışında daha özel bir bakım gerektiriyor olmasıdır. Damat tıraşının farkı nedir diyorsanız, tüm bunları da hesaba katmalısınız. Sıradan bir tıraş olmanız düğününüze özenmediğiniz anlamına gelebilir.

Sinek kaydı tıraş olarak da bilinen damat tıraşının farkı tamamen pürüzsüz ve yumuşak bir cilt görünümü sağlamasıdır. Tabii siz sakal ve bıyık kullanan bir erkek olabilirsiniz. O zaman sinek kaydı bir tıraş yerine mevcut sakal ve bıyığınızın düzeltilmesiyle sonuçlanan bir damat tıraşı yapılır.

Damat tıraşınız için saç ve sakal şeklinizle ilgilenen kuaförünüz, ayrıca tıraş öncesi ve sonrası bakımlarla sizi düğün gününüze güzel bir şekilde hazırlar. Düğün gününüz için özel bir kavalye olmanızı sağlayacak damat tıraşı için saçınızı ve sakalınızı en iyi tanıyan kişiye, yani kuaförünüze başvurmalısınız.

Damat Tıraşında Neler Uygulanabilir?

Damat tıraşınızın göz alıcı görünmesini sağlayan kuaförünüz, size özel bir damat bakımı uygulayacaktır. Neye ihtiyacınız varsa özellikle o konuya yönelerek hoş bir damat tıraşıyla sizi düğün gününüze hazırlayacağından emin olabilirsiniz. Genel olarak bahsetmek gerekirse; saç kesimi, sakal tıraşı, cilt bakımı gibi uygulamalarla damat tıraşının farkı kuaförünüz tarafından ortaya konacaktır. 

Günün gerginliği yüzünüze de yansıyacağından öncelikle kuaförünüz kaslarınızı rahatlatmak için buhar banyosu, cilt nemlendirici ve masaj uygulamalarıyla sizi rahatlatan uygulamalar kullanabilir. Cildinizde oluşabilecek olası tahrişlerin önlenmesi adına, kısa süreli ve etkili bir bakım uyguladıktan sonra tıraşınızı gerçekleştirecektir. 

Damat tıraşının özenli bakımı sayesinde düğün gününüzün fotoğraflarında çekici bir yüzle karşılaşacaksınız. Böylece yüzünüz flaşlardan parlamayacak, tahriş görünümü olmayacak, kesiklerden koruma sağlanacak. Kuaförünüzün damat tıraşı içeriği hakkında detaylı bilgi alabilir, ek cilt bakımı paketlere yönelebilirsiniz. Böylece size özel uygulanması gereken eksik bir konunun kalmadığına emin olabilirsiniz. 

Damat Tıraşı Ne Kadar?

Damat tıraşının ücretleri bazı erkekler tarafından yüksek bulunabiliyor. Ancak normal bir tıraştan farklı bir bakım ritüelinin içine girdiklerini damat tıraşı sonrası fark edebiliyorlar. Düğün gününüzde fotoğraflara baktığınızda gördüğünüz bakımlı bir yüz ve saç-sakal tıraşı, sizi mutlu edecektir. Bazen damat tıraşı neden pahalı diye sorularla karşı karşıya kalan kuaförler, damat tıraşı için uyguladıkları yöntemleri açıklama ihtiyacı duyabilirler. Sadece saç ve sakal tıraşı olmadığını belirtmek bu açıdan önemli. Damat tıraşını kapsayan tüm yöntemler yumuşak bir cilt ve özenle kesilmiş saç sakal yaratır.

Damat tıraşında uygulanan bakımın amacı, cildinizin diğer günlere göre daha hoş görünmesini ve yumuşacık olmasını sağlamaktır. Saç sakal tıraşı işleminin de aynı oranda şık bir salon beyefendisi tarzı yaratmasına dikkat edilir. Fotoğraflarda çekici görünmeniz için ne gerekiyorsa yapılır. Çünkü bu sizin gününüz ve bir daha tekrarı olmayacak. Çekici bir damat olmak işte bu kadar kolay!

[widget-144]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53