W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Farkında Olmadan Yapılan 5 Erkek Cilt Bakımı Hatası – Doğru Cilt Bakım Teknikleri

Erkek Cilt Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de son derece önem arz eden cilt bakımı teknikleri, cildi tanıyarak ve gerekli önlemleri alarak uygulanmalıdır. Cildin dokusuna ve tipine uygun olmayan cilt bakımı teknikleri cildi yapısının bozulmasına yol açabilmektedir. Farkında olmadan yapılan erkek cilt bakımı hataları ile cildinize zarar verebilir, cilt dengesinin bozulmasına yol açabilirsiniz.

Erkek cilt bakımı hataları, cildin sahip olduğu zorlu koşullar ve dış etkenler kadar cilde zarar veren bir başka sorundu. Erkek cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler noktasında doğru bir cilt bakım tekniği temel amacımız olmalıdır.

Doğru Bir Cilt Bakımı İle Mutlu Ciltler – Erkek Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Peki, erkekler adına cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler listesinde karşımıza hangi uygulamalar çıkmaktadır? Farkında olmadan yapılan cilt bakımı hatalarını doğru bir cilt bakımı gerçekleştirmeniz adına sizler için derledik. İşte farkında olmadan yapılan 5 erkek cilt bakımı hatası:

  • Tıraş Sonucu Oluşan Tahrişler ve Tıraş Sonrası Kolonya Kullanımı

Farkında olmadan yapılan 5 erkek cilt bakımı hatası noktasında karşımıza çıkan ilk madde tıraş sonucu oluşan tahriş durumlarıdır. Tıraş işlemi çilden temizliği için yapılan bir işlemdir Fakat temizlik amacıyla yapılan bu işlem ciltte batık ve çizik gibi sorunlara yol açarak doku tahrişine neden olabilmektedir. Çoğu erkek tıraş sonrası kolonya kullanarak cildi daha da tahriş etmektedir. Tıraş işlemi sonrasında kolonya gibi yüksek alkollü ürünlerin aksine alkolsüz ürünler tercih edilmelidir. 

Tıraş noktasında dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise tıraş makinesinin temizliğidir. Tıraş sırasında kullanılan makine sık sık temizlenmeli eğer makine yerine tıraş bıçağı kullanılıyorsa tıraş bıçakları düzenli olarak değiştirimedir.

  • Güneş Kremi Kullanılmaması

D vitamini sağlığımız noktasında oldukça yararlı olmakla beraber güneş ışınları cilde en çok zarar veren dış etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak cildimizi dış etkenlerden koruyacak bir cilt bariyeri oluşturmamıza olanak sağlamaktadır. Güneş kremleri yaz ve kış dönemleri fark etmeksizin düzenli olarak kullanılmalıdır.

  • Yanlış Ürün Kullanımları

Cilt tipinize uygun bir ürün kullanmamanız farkında olmadan yapılan 5 erkek cilt bakımı hatası noktasında karşımıza çıkan temel erkek cilt bakımı hataları arasında yer almaktadır. Cilt tipinizi cilt analizi yaptırarak kesin bir şekilde öğrenebilir ve cildinizin yapısına göre bir ürün tercihinde bulunabilirsiniz. Cildinize uygun bir ürün kullanmamanız nem dengenizi bozarak cildinizde sivilce, kızarıklık, çatlak gibi sorunların doğmasına yol açabilmektedir.

  • Cilt Bakımında Alkollü Ürünlerin ve Toniklerin Kullanılması

Farkında olmadan yapılan 5 erkek cilt bakımı hatası noktasında doğru bilinen yanlışlardan birisi ise yüksek alkollü ürünlerin mikrobu öldürdüğü bilgisi ile cilt bakımından kullanılmasıdır. Cildimiz oldukça hassas bir dokudan oluşmaktadır. Bu açıdan yüksek alkollü ürünler cildimizin nem dengesini bozmakta ve tahrişlere yol açmaktadır. Cildimizin yapısında yer alan doğal koruyucu yağlar yüksek alkollü ürünler doğrultusunda etkini yitirmekte bu durum sivilce gibi cilt sorunlarının oluşmasına yol açmaktadır.

  • Yüz Temizliği İçin Sabun Kullanılması

Sabun her ne kadar temizlik maddesi olarak etkili bir çözüm gibi görülse de cilt dokusuna uyumlu olmayan bir üründür. Cilt temizliği sırasında sabun kullanılması cildimizin PH dengesinde bozulmalara yol açmakta ve cildin canlı yapısını kurutmaktadır. 

Ürün Kullanımları Haricinde Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peki, yanlış ürün kullanımlarının haricinde erkekler cilt bakımında nelere dikkat etmeli? Aslında bu sorunun cevabı yalnızca cilt sağlımızda değil vücut dengemizde de saklı. Düzenli bir beslenme ve yeterli uyku ile vücudumuzun her alanında sağlanan denge cildimize de yansıyacaktır.

Canlı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için meyve ve sebze tüketimine, suç içmeye ve yeterli uyku alımına dikkat edilmelidir.

Doğru adımlar ile cilt bakımı hatalarından uzaklaşın! Siz de canlı ve bakımlı bir cilde sahip olun!

[widget-143]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53