W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Evde Damat Tıraşı Mı Kuaförde Damat Tıraşı Mı?

Evde Damat Tıraşı Olur Mu?

Eski zamanlardan beri sürdürülen bir gelenek olan damat tıraşı, günümüzde kuaförlerin vazgeçilmez uygulamalarından biri. Eskiden damat tıraşı işleminin evde yapıldığını duyan yeni neslin “hiç evde damat tıraşı olur mu yahu!” diye bir tepki vermesi ise gayet doğal.

Evde damat tıraşı çok eski bir gelenek olarak kabul ediliyor. Berberin eve gelip damada saç sakal tıraşı yapmasının doğal karşılandığı yıllardan bahsediyoruz. Sonra uzunca bir süre bu gelenek ortadan kaldırılarak yerini kuaförde damat tıraşı uygulamalarına bırakmıştır. Günümüzde hala bazı kuaförler eve hizmet verebiliyor. Bu eski geleneğin yaşatılmasını isteyenler kuaförlerinden böyle bir hizmet alıp alamayacaklarını öğrenebilirler. Bazı kuaförlerin evde hizmet gibi bir seçenekleri olurken bazıları sadece salon hizmeti verirler. Damat tıraşı randevunuzu alırken, bu seçeneğin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. 

Peki evde damat tıraşı mı yoksa kuaförde damat tıraşı mı daha konforlu? Evde damat tıraşı olur mu?

Kuaförde Damat Tıraşı Nasıl Olur?

Kuaförlerin çeşitli tekniklerini konuşturarak damadı en mutlu gününe hazırlamaları, damat tıraşı ritüelinin içeriğidir. Bu ritüelde saç sakal tıraşı yapılır, cilt bakımı işlemi tamamlanır. Farklı işlemler dahil edilmesi gerekiyorsa, damadın istekleri doğrultusunda en uygun erkek bakım hizmetleri belirlenir ve uygulanır. Kuaförde damat tıraşı böylece son bulur. 

Evde sakal tıraşı yapmak bile yeterince uğraştırıcı bir işlemken, tüm damat tıraşı ritüeli için evi tercih etmek pek de mantıklı görünmüyor. Zaten evde bulundurulan malzemelerle yeterli düzeyde cilt bakımı yapılması zor olacaktır. Bu sebeple kuaförde damat tıraşı yaptırmak sizin için en iyisi.

Evde Damat Tıraşı Yapılabilir mi?

Damat tıraşını evde kendi imkanlarıyla yapmak isteyen damatlar olabilir, ancak kuafördeki çeşitli imkanların evde bulunmayacağını bilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla damat tıraşı için evi tercih etmek, mutlu gününüze hazırlanırken sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Malzeme eksikliğinden daha büyük probleminiz ise saç sakal tıraşı işlemini evde kimin yapacağıdır. Size yardımcı olacak yetenekli biri yoksa veya eve bir erkek kuaförü çağırmayacaksanız evde damat tıraşı olamazsınız demektir.

Evde damat tıraşı olur mu diye soruyorsanız, bu işlemin pek de sizi tatmin etmeyeceğini tekrar belirtelim. Çok eski yıllarda yaşamış olsaydınız evde saç tıraşı olmak mantıksız sayılmazdı. Çünkü zaten herkes bu şekilde tıraş olduğu için konunun çözümü de bulunabiliyordu. Ama artık kuaför salonlarının gelişmesiyle ve damat tıraşının usta ellerden çıkması gerekliliğiyle, evde damat tıraşı olmaya gerek yok. Bunun için kendinizi zorlamayın ve en iyi saç tıraşı yapan bir salondan randevu alın. 

Damat Tıraşı İçin Kuaförünüzden Randevu Alın

Kuaförler yoğun düğün sezonlarında mutlaka randevuyla çalışırlar. Hele ki düğün hazırlıkları için tercih edileceklerse mutlaka randevu alınması gerekiyor. Zamanında randevu almak işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Düğün gününüzde kuaför randevusu bulamamak önemli sorunlar yaratabilir. Bu sebeple mutlaka düğününüzden birkaç gün önce kuaförünüzden randevu istemeyi unutmayın. Kaliteli ve konforlu bir hizmet sunan kuaför salonunda damat tıraşı olmalısınız. 

Düğün gününüzde size en iyi hizmeti sunacak kuaförünüze nasıl bir damat tıraşı istediğinizi anlatarak koltuğa oturabilirsiniz. Evde damat tıraşı mı yoksa kuaförde damat tıraşı mı olunmalı sorununa böylece profesyonel bir çözüm bulmuş olursunuz ve başka hiçbir konuyla uğraşmanıza gerek kalmaz. Kendiniz için düğün gününde stres yaratmayacak çözümler bulmak, düğününüzden keyif almanıza yardımcı olacak. 

[widget-144]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53