W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Manikür Nasıl Yapılır?

Bakımlı Ellerle Tüm Gözler Üzerinizde!

Manikür tırnak bakımının en önemli adımıdır. Tırnakların şekillendirilmesi, ölü derilerden arındırılması ve sağlıklı bir görünüme sahip olması için yapılır. Sadece kadınlar değil dış görüntüsüne özen gösteren ve bakımlı olmayı seven erkekler de manikür yaptırmaktadır.

İş yaşamında ve sosyal hayatta dikkat çekmek, beğenilmek ve takdir görmek için ellerine ve imajlarına dikkat edenler için önemli olan manikür nasıl yapılır, erkeklerde manikür farklı mı uygulanır? Gelin, birlikte inceleyelim.

Tırnak Kesimi ile Başlayalım

Erkeklerde manikür nasıl yapılır dediğimizde ilk olarak tırnak kesim işlemiyle başlamak gerektiğini tahmin ederisiniz. Tırnak makasıyla tırnaklar olması istenen boyutta kesilir.

Tırnak Şekillendirme

Erkek manikür işlemlerinde tırnaklar kesildikten sonra bir törpü yardımı ile her biri aynı uzunlukta ve görüntüde olacak şekilde törpülenir. Cam törpü kullanmak bu aşamada daha sağlıklıdır. Kişinin tırnak şekline göre kare ya da oval şekilde törpü yapılabilir.

Tırnakları Yumuşatma

Tırnakların çevresindeki ölü derileri kısaltmak için manikür suyu hazırlayarak tırnakların ve çevre derilerinin yumuşatılması gerekir. Sıcak bir suyun içerisine el sabunu eklenerek suda beklemesi sağlanır. Ayrıca manikür suyuna lavanta yağı, yasemin yağı gibi aromatik yağlardan birkaç damla eklenebilir. Yağlar hem ellerinizi hem de tırnak etlerinizi besler.

Katikül Giderme

Erkeklerde manikür yapılırken kadınlarda olduğu gibi tırnak çevresindeki katiküller alınır. Katikül çubuğu kullanılarak tırnak üzerindeki deriler geriye itilir. Manikür pensi ile katiküller kesilir. Ancak katikülleri çok derinden kesmemek gerekir aksi takdirde tırnak etleri kanayabilir ve hijyenik olmayan sorunlar ortaya çıkabilir.

Son Törpüleme

Erkek manikür nasıl yapılır dediğimizde son olarak katiküllerin giderilmesiyle tırnaklara rötuş yapılır. Tırnak kenarları ve üstü törpülenerek son şekli verilir.

Bakım Aşaması

Erkeklerde manikür yapılırken işlemi tamamlamadan önce el kremi ile tırnakların ve etlerin nemlendirilmesi gerçekleştirilir. Eller nemlendirici sürülerek ovulur ve masaj yapılır. İsteyenler besleyici mat oje sürdürerek tırnaklarını uzun süre koruyabilirler.

Manikür Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Erkek manikür nasıl yapılır sorunuzu yanıtladıktan sonra erkek manikür fiyatları merakınızı da giderelim. Erkek manikür fiyatları ve kadın manikür ücretleri arasında belirgin bir fark yoktur. Ancak erkek manikür fiyatları tırnakların genel hijyen ve sağlık durumuna, uygulanacak bakımın kapsamına göre değişmektedir. Kaliteli ve profesyonel bir kuaförün erkek manikür fiyatları ile amatör bir kuaförün erkek manikür fiyatları arasında belirgin fark olmaktadır.

Bakımlı Tırnaklar İçin Bunlara Dikkat Edin!

Erkeklerde manikür ellerin sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağladığı için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Bununla birlikte bakımlı ellere sahip olmak isteyen erkekler; ellerini her zaman ılık suyla yıkamalı, nemlendirici sabunlar kullanmalı, yumuşak havlularla ellerini silmelidir.

Ayrıca; tırnakları doğru kesim yönünde kısaltmalı, ölü derilerden arındırmalı, uzun süre aynı pozisyonda tutmamalı, baskı, tahriş ve zedelenmelerden korumalıdır. Tırnakların kuru ve havasız kalmamasını sağlamalı, nemlendirici ve doğal özlü kremler kullanmalıdır.

Siz de erkek manikür nasıl yapılır diyor ve tırnaklarınıza bakım yaptırmak istiyorsanız bizi arayabilir erkeklerde manikür avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bir telefon uzağınızdayız…

[widget-139]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53