W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Parafin Yaptırmanın Yararları

Parafin Nedir? Nasıl Uygulanır?

El ve ayaklarınızın yumuşak ve bakımlı olmasını istersiniz değil mi? Bugüne kadar farklı nemlendiriciler ve bakım kremleri denemişsinizdir. Peki parafin bakımını daha önce duydunuz mu? Son yılların el ve ayak bakımında tercih edilen yöntemlerinden biri olan parafin; çatlamış, sertleşmiş, kurumuş ve deforme olmuş el ve ayaklarınız için aradığınız çare olabilir.

Kimyasal içermeyen, tamamen doğal olan parafin nedir, nasıl uygulanır, parafin ne işe yarar ve parafin yaptırmanın yararları neler yakından bakalım…

Parafin Nasıl Kullanılır?

El ayak bakımı için parafin kullanımını açıklamadan önce parafinin tarihine ve ne olduğuna bakalım. Parafinin esas kaynağı petroldür. Petrolün işlenmesiyle elde edilen yan ürünlerden biridir. Mum yapımı başta olmak üzere tekstilden ambalaj üretimine kadar farklı alanlarda kullanılmaktadır. Katı halde bulunan parafin, zengin karbon ve yağ içeriği nedeniyle cilt bakımı ve fizik tedavi uygulamalarında yaygın bir kullanım alanına da sahip olmuştur.

Tarihi Roma İmparatorluğu’na dayanan parafin kullanımı ile uygulama yapılan alanda sinirler rahatlatılır, cilt pürüzsüzleştirilir ve yumuşatılır. Eklem tedavileri ve ortopedik sorunlar için de rahatlatıcı etkisi sebebiyle tercih edilmektedir.

El Ayak Parafin Bakımı – Doğal ve Yumuşacık!

Parafin yaptırmanın yararları listemize geçmeden son olarak parafin nasıl yapılır bakalım. Parafin el ayak bakımı yapılmadan önce manikür ve pedikür yapılır. El ve ayaklar özel bir jel ile dezenfekte edilir, kolajen içeren bir emülsiyon kullanılarak işleme hazırlık yapılır.

Parafin el bakımı ya da parafin ayak bakımı yaptırmak için parafin 125 derecede eritilir. Ardından el ve ayaklara uygulanır. Parafin uygulandıktan sonra el ve ayak bölgesi üstünde donan parafinin üzeri streç bir tabaka ile kaplanır. Daha sonra ellere eldiven geçirilir.

Parafin el ayak bakımı 10 – 20 dakika parafinin el ve ayaklarda bekletilmesi ile devam eder. Kişinin cildinin nem düzeyine ve deformasyon şiddetine göre parafin uygulama süresi değişir. Süre sonunda eldeki ve ayaktaki parafin soyulur. Son olarak nemlendirici krem sürülerek işlem tamamlanır.

Parafin Yaptırmanın Yararları – Pürüzsüz Bir Ten!

Parafin yaptırmak çok kolay bir işlemdir. Parafin yaptırmanın yararları ise saymakla bitmez. Parafin el ayak bakımı yapıldığında işlem sonrası hemen teninizin yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.

  • Parafin el ve ayakları nemlendirmesinin yanında ışıltılı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını da sağlar.
  • Parafin ayrıca sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında da kullanılarak hastalığın şiddetini azaltır.
  • Sert eklem yerlerinde ve spor yaralanmalarında da parafinin avantajlarından yararlanılır.
  • Parafin ayrıca kan dolaşımını arttırır ve dinlenme sağlar.
  • Parafinin yararları arasında sinir uçlarını rahatlatması ve vücutta ağrı kesici etkisi yapması da yer alır.
  • Gözenekleri açan parafin daha güzel bir ten görünümü ortaya çıkarır.

Parafinin avantajları hem cildinizin görünen hem de görünmeyen yüzeyleri için oldukça fazladır. El ayak parafin bakımı sonrası ayrıca peeling yaparak elde ettiğiniz görünümü daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Özellikle kış aylarında mutlaka parafin bakımıyla cildinizi nemlendirmelisiniz.

Parafin Fiyatları – El ve Ayaklarınıza Hak Ettiği Değeri Verin!

Parafin fiyatları; el ve ayak parafin uygulamalarından hangisinin tercih edileceğine, kullanılacak parafin miktarına, parafin öncesi yapılacak manikür ve pedikür işlemlerine, parafin sonrası uygulanacak bakımlara göre değişkenlik gösterecektir. İyi bir kuaför ve güzellik merkezinde el ayak parafin yaptırarak verdiğiniz paranın boşa gitmemesini sağlayabilirsiniz. Amatör merkezler sizlere daha uygun rakamlar söyleyebilirler ancak kullandıkları malzemenin kalitesinden ve elde edeceğiniz sonuçtan emin olamazsınız.

Parafin yaptırmanın yararları hakkında detaylı bilgi almak ve parafin yaptırmak isterseniz W Hair Concept’in uzman ekibi bir telefon uzağınızda. El ayak parafin bakımı ile kendinize bir iyilik yapın…

[widget-139]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53