W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkek Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Erkek Saç Kesim Teknikleri Hakkında Kısa Bilgiler Edinin

Saç kestirmek, erkeklerin sıklıkla yaptırdığı bir işlem. Fakat çok az erkek saç kesim teknikleri hakkında fikir sahibidir. Eğer siz de bu konuda fazla bilgiye sahip değilseniz, erkek saç kesimi nasıl yapılır konusunun biraz üzerinde durabiliriz.

Erkek saç kesimi işlemi kuaförlere göre oldukça pratik bir işlem olsa da, kullandıkları farklı teknikler bulunur. Erkek saç kesim teknikleri kolayca uygulanabilen ve kuaförün işini kolaylaştıran tekniklerdir. Bu teknikler kullanılarak yapılan erkek saç kesimleri düzgün ve çekici görünür. Her işin olduğu gibi erkek saç kesiminin de bir tekniğinin olması, rastgele yapılmadığının en somut kanıtlarından biri. Saçlarınızı kestirirken bunu göz önünde bulundurmanız, kuaförünüzün özenli çalışması hakkında size fikir verebilir. 

Erkek Saç Kesiminde Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Saç kestirmek erkek için ve kadın için önemli bir bakım konusudur. Tekniklere hakim olmak, bilgi ve beceri dahilinde uygulamak gereklidir. Saçlarınızla etkilemek istiyorsanız muhakkak erkek saç kesimi konusunda dikkatli olmalısınız. Çünkü şekilsiz ve sadece kısaltmak için yapılmış kesimler bazen can sıkıcı olabilir. Erkek saç kesim teknikleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenerek kuaför tercihlerinizi buna göre yapmalısınız. Peki, erkek saç kesimi nasıl yapılır, hangi teknikler kullanılır öğrenmek istiyorsanız bir göz atalım. 

Erkek Saç Kesim Teknikleri:

  • Makasla Parmak Arası Saç Kesim Tekniği

Katlı ve küt saç kesimlerinin vazgeçilmezi olan bu teknikle erkek saç kesimi için şahane modeller çıkarılabilir. Saçın kontrollü bir şekilde kesilmesini parmaklarla kontrol etme işlemidir. Kuaförünüz, bir elinde makası tutarken, diğer elinin iki parmağının arasına saç tutamını sıkıştırarak kavrar. Saç tutamınızı yukarı doğru 90 derece kaldırarak kesimi gerçekleştirir. Bu işleme makasla parmak arası saç kesim tekniği adı verilir. 

  • Tarak Üstü Makas Kullanımı

Erkek saç kesimleri yapılırken sıklıkla gördüğümüz bu teknik klasik bir yöntem olarak kabul ediliyor. Eskiden beri mahalle arası erkek berberlerinin de kullandığı bu yöntemde Saçları hizalama işlemi tarak yardımıyla yapılır. Kısa saç modellerinin vazgeçilmezidir. Saçın tarakla aşağıdan yukarı doğru taranmasıyla, tarak dişlerinde kalan saç uçları makasla kesilir. Bu teknik için makas tarağa paralel tutulmalıdır. Erkek saç kesim teknikleri arasında bu yöntem kullanılıyorsa, tarakla tarama esnasında dikkatli olmak gerekiyor. Saçı çekmemek, kafa derisinde sivilce şeklinde oluşumlar varsa bunlara dikkat etmek önemli.

  • Tarak Üstü Makine İle Kısaltma

Sizce, tarak üstü makine yardımıyla kısaltma işlemi kullanılarak erkek saç kesimi nasıl yapılır? Bu işlem kulağınıza kolay gibi geliyor mu? Bu teknikte klasik saç kesimleri kolaylıkla yapılabiliyor. Subay, öğrenci ve Amerikan saç kesim tekniklerinde kullanılıyor. Ense ve yanların sıfır numaraya kadar kısaltılmasını, üst kısımların makasla kesilmesini ifade eder. 

  • Kirli Ense Tıraşı

Erkek saç kesim teknikleri uygulanırken en modern saç kesimlerinin yapıldığı kirli ense tıraşı tekniğinde, ense kısımlarında ve kulak arkalarında kesim izi oluşmaz. Adeta tıraş olunmamış görüntüsü verilir. Bu özelliği tercih edenler tarafından talep edilen bir erkek saç kesim tekniğidir.   

  • Beş Numaradan Sıfıra Kadar Kısaltma Yapılan Kesim Teknikleri-Makine Tıraşları

Yaz tıraşı olarak da bilinen bu teknikte, elektrikli kesme makinesi kullanılır. Makinedeki en yüksek değerden sıfıra kadar inilebilen bir yöntemdir. Farklı modellerin uygulanması için kullanılabilen bir teknik olması sebebiyle son dönemde sıklıkla tercih edilir. 

Evde Saç Kesimi Olur Mu? Yoksa Kuaföre Mi Gitmelisiniz?

Günümüzde artık herkesin evinde tıraş makinesi bulunuyor. Kendi saçını kendisi kesmek isteyen kişilerin evlerinde bu makineler mutlaka var. Evde erkek saç kesimi tercih edilebilen bir durumdur, fakat büyük bir beceriye sahip olmanız gerekir. Yoksa evde ekesim yapıldığı fark edilir.

Doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, profesyonel bir kuaförden destek almanız çok daha doğru bir tercih olacaktır. Üstelik bu şekilde tekrar saçınızın düzeltilmesi için kuaför yolunu tutmanıza gerek kalmaz. 

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53