W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Erkekler İçin Fön Çekme Teknikleri-Havalı Bir Fön Çekmek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Havalı Bir Fön Çekmek İçin Ne Yapmalısınız?

Hacimli ve bakımlı görünen saçlara sahip olmaya ne dersiniz? Bir tarak ve bir fön makinesiyle harikalar yaratabilirsiniz! Fönünüzün hem doğal görünmesi hem de yüzünüze yakışması için erkekler için fön çekme tekniklerinden faydalanabilir, hareketli saçlara sahip olabilirsiniz. 

Kullandığınız şampuan ne kadar kaliteli olursa olsun, saçlarınızın doğal olarak yatkınlık gösterdiği bir duruşu vardır. Doğru fön tekniklerini kullanarak yeni bir görünüm kazanabilir, saçlarınızı bu rutinden kurtarabilirsiniz.

Erkekler İçin Fön Nasıl Çekilir?

Havalı ve doğal görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız erkekler için fön çekme tekniklerinden önce saçlarınızı nasıl kurutmanız gerektiğini öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Doğru şampuanlama, bakım yapma ve kurutmadan sonra uygulayacağınız fönün çok daha kalıcı olduğunu fark edebilirsiniz.

İlk olarak saçlarınızı nasıl yıkamanız gerektiğine bakalım. Saçınızın doğal nem ve yağ dengesini koruyabilmek için kurumasını ve kabarmasını önleyici nemlendirici özelliği olan şampuanlardan faydalanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar içeren saç kremlerini kullanarak saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Erkekler için hacimli fön modellerini takip ediyor ve hem doğal hem de dolgun görünen bir model uygulamak istiyorsanız ilk iş olarak saçlarınızı havluyla kurulayabilirsiniz. Doğrudan ıslak saça uygulanan fön işlemi ile saçınızın kırılmasına ve cansız görünmesine yol açabilirsiniz.

Kurulama işlemi için yumuşak bir havlu seçerek şampuan ve saç kreminin nemlendirdiği saçlarınızın yumuşaklığını koruyabilirsiniz. Uzun, kıvırcık veya dağınık bir saç yapısına sahipseniz geniş aralıkları olan bir tarakla saçlarınızın doğal yönünde nazikçe tarama işlemi yapabilirsiniz. En tarz erkek fön modellerinin bir de püf noktası var! Saçlarınızı, fön makinesinin vereceği ısıya karşı koruyacak bir sprey veya köpük kullanarak kırık ve cansız görünümün önüne geçebilirsiniz. 

Erkekler İçin Kalıcı Fön Nasıl Çekilir? 

Saçlarınıza en sağlıklı ve doğru şekilde fön çekmek için fön makinenizin ısı ayarını orta seviyeye alabilirsiniz. Aksi halde saçınıza gereğinden fazla ısı uygulayarak zarar verebilirsiniz. Daha ince, dökülmeye yatkın ya da zayıf saçlara sahipseniz en düşük ısı ayarını da kullanabilirsiniz.

Fön makinesini saçlarınıza yaklaştırmadan yaklaşık 10 cm’lik bir mesafede kullanarak çok daha kalıcı bir model elde edebilirsiniz. Erkekler için fön çekme tekniklerinin en önemlisi, fön makinesini saçın aynı noktasında uzun süre tutmamaktır. Fön makinesini uyguladığınız bölgedeki ısı kaybolmadan aynı noktaya tekrar uygulama yaparsanız saçlarınızın elektriklenmesine neden olabilirsiniz. Erkek fön çekimi hakkında detay verecek olursak: 

  • Dağınık fön modellerinden birini tercih edecekseniz fönleme işleminize kenarlardan başlayabilir, orta ve üst kısımların hava akışıyla hareketlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Erkekler için hacimli fön modellerinden birini tercih edecekseniz de daha dolgun durmasını istediğiniz bölgenin altından başlayarak yukarıya doğru tarama işlemi yapabilirsiniz. 
  • Saçınızın ön kısımlarını hareketlendirecek dağınık fön modellerinden birini tercih edecekseniz de parmaklarınızı kullanarak saçlarınızı arkaya doğru tarayabilir, ısının etkisiyle doğal ve hareketli bir model elde edebilirsiniz.
  • Erkekler için fön çekme tekniklerini, uzun saçlarınıza uygulamak istiyorsanız da başınızı öne doğru eğerek alttan fönleme yapabilir, doğal ve havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Rüzgar ve havadaki tozların etkisiyle fönünüzün hemen bozulmasından mı şikayetçisiniz? Erkekler için kalıcı fönü destekleyen, tutuş gücüne sahip krem veya sprey gibi ürünler kullanarak tarzınızı daha uzun süre yansıtabilirsiniz!

Erkekler İçin Fön Nasıl Çekilir Diye Merak Edenler, Sizin İçin Bir Püf Noktamız Var!

Erkekler için fön çekme tekniklerini kullanarak başarılı bir fön işlemi gerçekleştirdiniz. Peki, ya sonra? Saçlarınızın fönlüyken pürüzsüz görünmesini istemez misiniz? Erkekler için hacimli fön modellerinde de dağınık fön modellerinde de parlaklık veren jellerden ve kremlerden faydalanabilirsiniz. 

Erkek fön modelleri, saçlarınızın çok daha bakımlı ve havalı görünmesini sağladığı için hemen hemen her gün bu yöntemi uyguluyor olabilirsiniz. Ama düzenli olarak fön işlemi uygulanan saçlarda yıpranmalar görülebiliyor. Erkekler için fön çekme tekniklerinde verdiğimiz bilgilerden yararlanarak güçsüzlük ve cansızlık etkisi yaratmadan harika modeller deneyebilirsiniz.

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53