W Hair Concept – Kadın & Erkek Kuaför ve Güzellik Merkezi
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kıvırcık Saçlı Erkekler İçin Saç Bakımı Önerileri

Yatışmayan, Asi ve Kıvırcık Saçlarınız İçin Etkili Çözümler

Kıvırcık veya dalgalı saçlarınız kabarıyor ve sizi çileden çıkarıyorsa kıvırcık saçlarınıza özel erkek saç bakımı uygulamalısınız. Saçlarınıza yapacağınız veya yaptıracağınız gelişigüzel saç bakımları, saç tellerinizin yapısına uymadığında etkisiz kalabilir. Kıvırcık saçlı erkekler için saç bakımı, çok daha özel ve etkili olmalıdır. 

Kıvırcık saçlarınızla çevrenizi etkilemeye hazır mısınız? Size özel önerilerle, kıvırcık saçlı erkekler için saç bakımı nasıl olur konusuna açıklık getireceğiz. Belki bu sayede yıllardır sizi bıktıran kıvırcık saçlarınızla tekrar barışabilirsiniz. 

Erkeklerde Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Erkeklerde kıvırcık saç bakımı zorlu ve bir o kadar da eğlenceli bir iştir. Kıvır kıvır saçlar çoğu insanda hayranlık uyandırmada bir numaradır. Estetik açıdan çok hoş olan kıvırcık saçların bakımı biraz daha kolay olsaydı keşke dediğinizi duyar gibiyiz. Maalesef kıvırcık saç bakımı çok fazla emek isteyen bir konu. Üstelik erkeklerde bu konu çok daha zor bir hal alabiliyor. Erkeklerin kullanmaları gereken saç modellerini sınırlandıran kıvırcık saçlar için erkeklere birden fazla önerimiz var. 

  • Saçlarınızı sevin.

Kıvırcık saçlı erkekler için saç bakımı önerilerimize saçlarınızı sevmenizi söyleyerek başlamak istiyoruz. Kıvır kıvır saçlarınız size bugüne kadar pek çok zorluk çıkarmış olabilir. Yine de etkili bir bakımla zorlukları alt edebilirsiniz. Saçlarınızın ne kadar şahane göründüğüne bir bakın. Saçlarınızdaki dalgaların hepsi doğal ve kendiliğinden oluşuyor. Adeta mucizevi bir şey bu!

  • Duştan sonra kendi haline bırakın. 

Evde günlük saç bakımınızı yaparken saçlarınızı yıkadığınızda aşırı kabarmasını istemiyorsanız mutlaka duştan sonra kendi halinde kurumasına özen göstermelisiniz. Kıvırcık saçlı erkekler için şampuan bulmak da önemli konulardan biridir. Bu konuda kuaförünüz size önerilerde bulunabilir. Kıvırcık saçlı erkekler için saç bakımı zor gibi görünse de aslında böyle küçük önerilerden oluşan yöntemleri içeriyor. Yani korkmanıza gerek yok.

  • Kuaförünüzden size uygun saç kesimlerini önermesini isteyin.

Sizin saç yapınızı ve kafa şeklinizi en iyi bilecek olan kişi kuaförünüzdür. Size en uygun erkek kıvırcık saç modelini bulmak istiyorsanız bir uzman kuaför fikri alın. Böylece erkeklerde kıvırcık saç bakımı konusunun saç kesimiyle ilgili olan kısmı kolayca hallolur. Şık bir model, saçınızı bakımlı ve hoş göstermekte önemli bir ayrıntıdır.

  • Erkek kıvırcık saç bakım ürünleri kullanın.

Saç bakımınız için kullanacağınız bakım ürünlerinin erkek kıvırcık saç bakım ürünleri olmasına dikkat etmelisiniz. Düz saçlı birinin kullanabileceği bakım ürünleri sizin saçınız için uygun olmayabilir. Saçlarınız yatışmak yerine kabarma eğilimi gösterir ve bu durum canınızı sıkabilir. Kuaförünüz de kıvırcık saçlarınız için en özel ürünleri kullanacaktır. Kıvırcık saçlı erkekler için en doğru saç bakım ürünü çeşidi ise saç köpükleridir. Saç köpükleri, buklelerinizi ortaya çıkarır.

  • Saçlarınızı parmaklarınızla veya kalın dişli taraklarla tarayın.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra ince dişli taraklar kullanmayın. Kıvırcık saçlı erkekler için saç bakımı konusunda önemli bir ayrıntı da budur. Saçlarınızı her zaman parmaklarınızla düzeltin, buklelerinizi çekmeyin ve kalın dişli taraklar kullanın. Kıvırcık uzun saç erkek modelleri bu tarz sorunların yaşanmasına neden olabiliyor. Buklelerinizi bozmamaya, onları daha da belirginleştirmeye çalışın. 

Kıvırcık Saçlarınız İçin Eşsiz Bir Bakım

Kıvırcık saçlarınızla tek başınıza mücadele etmek zor gelebilir. Bu yüzden kuaförle işbirliği halinde olmak ve kuaförde uygulanan kıvırcık saç bakımını evde de devam ettirmek gerekir. 

İyi bir erkek kuaförü, kıvırcık saçlarla şahaneler yaratabilir. Erkeklerde kıvırcık saç bakımı zor olsa da hiç problem değil. Kuaförünüzün deneyimine güvenmeniz gerekiyor. Kıvırcık saç bakımı için en doğru işlemleri kuaförünüze danışabilirsiniz. 

[widget-138]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (536) 511 22 53